Plusy i minusy druku cyfrowego

Większość ludzi zakłada, że druk cyfrowy jest najlepszym rozwiązaniem dla ich biznesu, ale decyzja pomiędzy drukowaniem cyfrowym, zwojowym i arkuszowym naprawdę zależy od Twoich potrzeb w zakresie druku. W Solo Printing lubimy wyjaśniać naszym klientom, że nie istnieje tylko jedno rozwiązanie w zakresie druku, które może zaspokoić potrzeby każdego.

Co to jest druk cyfrowy?
Druk cyfrowy wykorzystuje pliki cyfrowe o wysokiej rozdzielczości do tworzenia obrazów na papierze. W przeciwieństwie do tradycyjnego druku offsetowego, który opiera się na gigantycznych arkuszach blachy, na których obraz jest umieszczony.

Prawdopodobnie masz w swoim domu osobistą drukarkę atramentową, której używasz do małych domowych zadań drukowania cyfrowego. Rodzaj usługi druku cyfrowego, jaką oferuje Solo Printing, wykorzystuje tę samą koncepcję, z wyjątkiem tego, że jesteśmy w stanie produkować znacznie większe ilości przy znacznie wyższej jakości przez doświadczonych profesjonalistów w dziedzinie druku.

Solo Printing z dumą informuje o instalacji naszego nowego Xerox Color Press 1000i i uruchomieniu nowego działu Digital Printing. Ten rodzaj druku jest idealnym rozwiązaniem dla małych i średnich nakładów, które wymagają krótkich czasów realizacji. W porównaniu z tradycyjnym drukiem offsetowym przynosi również korzyści w zakresie oszczędności kosztów, ponieważ nie wymaga wysokich kosztów instalacji i płyt drukarskich.

Maksymalny rozmiar arkusza 13" X 19" i grubość 16pt
Dane zmienne i obrazowanie
Składanie rzędowe, przycinanie i tradycyjny lub kwadratowy szew tylny siodełka
Dziurkacz do otworów w linii (2 lub 3 otwory)
Szeroka gama papierów takich jak poliestry, klasyczny len, klej, magnesy i wiele innych.


Zalety i wady druku cyfrowego
Za: Szybki zwrot akcji
Jak można sobie wyobrazić na podstawie urządzeń używanych do druku offsetowego, druk cyfrowy oferuje szybszy czas realizacji. Chociaż ramy czasowe dla Twoich wyników będą się różnić w zależności od nakładu pracy firmy poligraficznej, od tego, czy materiały eksploatacyjne są dostępne natychmiast, oraz od innych czynników, z reguły okazuje się, że czas realizacji projektu druku cyfrowego jest krótszy niż alternatywny. Obraz, który jest drukowany, jest plikiem cyfrowym, a nie metalową płytą, a rozpoczęcie i zakończenie procesu drukowania zajmuje znacznie mniej czasu.

Con: Problemy z kolorami
Przy próbach użycia jasnych kolorów lub bieli, takich jak garbniki i pastele, na papierze ciemnokolorowym druk cyfrowy jest najlepszą opcją. Druk offsetowy lepiej nadaje się do projektów, które chcą wydrukować jasne kolory na papierze granatowym lub czarnym.

Za: Elastyczność
Druk cyfrowy jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli posiadasz zmienne dane, np. w sytuacji, gdy konieczne jest wydrukowanie czegoś innego na każdej stronie. Nie jest to możliwe w przypadku druku offsetowego, dlatego też druk cyfrowy zapewnia większą elastyczność. Druk cyfrowy ułatwia drukowanie różnorodnych obrazów i/lub unikalnych tekstów na nieskończonej liczbie stron. Jeśli chciałbyś wydrukować unikalne nazwisko i adres na każdej tylnej okładce, druk cyfrowy będzie najlepszą opcją.

Druk cyfrowy może być najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcesz wydrukować małe partie różnego rodzaju ulotek lub innych materiałów drukowanych przed ustaleniem, które z nich wyglądają najlepiej.

Con: Dłuższe przebiegi drukowania
Jeśli chcesz zamówić dużą objętość druku cyfrowego, może to nie być dla Ciebie najlepsza opcja ze względu na ceny. Dłuższa droga wymaga kosztownego projektu.

Pro: Mniejsze nakłady
Druk arkuszowy, offsetowy lub zwojowy może zapewnić najwyższy poziom jakości, ale może nie być opłacalny, chyba że zamawiasz dużą liczbę wydruków. Zazwyczaj druk cyfrowy kosztuje mniej w przypadku mniejszych zadań drukowania.

Ustawienie dla druku offsetowego jest obszerne i obejmuje płyty, które pomagają w przenoszeniu farby na stronę za pomocą koca. Ludzie czasami wybierają druk offsetowy dla bardzo dużych nakładów komercyjnych, wymagających kilku lub żadnych zmian. Żądanie małego zamówienia od firmy, która zajmuje się tylko drukiem offsetowym, może spowodować zawyżone koszty ze względu na czas i specyfikę procesu druku offsetowego.

Druk cyfrowy można dostosować do własnych potrzeb dzięki usługom druku zmiennego
Szukasz sposobu, aby zwiększyć swoje wysiłki marketingowe? Chcesz, aby twoja marka wyróżniała się w morzu nijakich, mundurowych ulotek? W takim razie potrzebujesz druku zmiennego, który można dostosować do własnych potrzeb za pomocą Solo Printing. Na pewno przyciągniesz uwagę swoich docelowych klientów. Zbadajmy co to jest, jak może pomóc i dlaczego powinieneś wybrać nas do druku Twoich materiałów marketingowych.

Co to jest drukowanie zmienne?
Jak sama nazwa wskazuje, druk zmienny jest miejscem, gdzie można dostosować każdy materiał marketingowy tak, aby pasował do rachunku odbiorcy. Na przykład, jeśli wysyłasz pocztówki do potencjalnych klientów, z tradycyjnym marketingiem, umieściłbyś na pocztówce ogólną wiadomość, aby dotyczyła ona każdego, kto ją otrzyma. Dzięki zmiennemu nadrukowi, możesz zmieniać funkcje i wiadomości każdej kartki pocztowej, więc nawet jeśli zamawiasz u nas 1000 kartek pocztowych, każda z nich może mieć potencjalnie różne wiadomości, znaczki pocztowe, grafiki i inne.

Jak to się robi?
Podobnie jak w przypadku innych rodzajów druku cyfrowego, druk zmienny wykonywany jest za pomocą cyfrowej prasy drukarskiej. Chociaż możesz się martwić o szybkość druku zmiennego, nowoczesna technologia stała się tak zaawansowana, że firmy poligraficzne mogą obsługiwać zmiany w druku na materiałach, nie doświadczając przy tym spowolnienia procesu. W Solo Printing zainwestowaliśmy w zupełnie nową prasę cyfrową Xerox 1000i, która wykorzystuje technologię suchego atramentu do produkcji wysokiej jakości elementów w przyspieszonym tempie.

Jak może pomóc zmienne drukowanie?
Cały sens marketingu polega na tym, aby chwycić potencjalnych klientów i przekształcić ich w klientów. Inwestując czas w badania i tworzenie konkretnych komunikatów dla odbiorców docelowych, znacznie zwiększasz szanse na sukces marketingowy. Ponadto, możesz stworzyć naprawdę unikalne utwory, które będą generować zainteresowanie Twoją marką.

 

Autor

Patryk Wieczorek

Redakcja oferion.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@oferion.pl

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z projektem firmowych gadżetów. Pokazujemy, jak ważne są firmowe wizytówki, oraz co powinno się na nich znajdować. Zaskocz swoich klientów oryginalnymi gadżetami reklamowymi.

Zadbaj o swój biznes: Ergonomiczna klawiatura, a komfort pracy biurowej