2009 Worldwide Logo Design Annual Award Winners

Są już wyniki konkursu Worldwide Logo Design Annual Awards 2009 i z radością ogłaszam, że drugi rok z rzędu udało mi się zgarnąć nagrody "Best of Australia" i "Best of Continent". W tym roku moim zwycięskim projektem logo było logo FITUCCI (pokazane poniżej), którego pełny proces projektowania opisałem tutaj.

wiadomość sponsorowanaByło o wiele więcej wspaniałych zwycięskich projektów logo, moje ulubione prezentuję poniżej. Koniecznie sprawdź również pełną listę zwycięzców Wolda 2009.

Mój zwycięski projekt logo Wolda

FITUCCI Co. jest kompleksowym źródłem najwyższej jakości niestandardowych drzwi i okien. FITUCCI specjalizuje się w luksusowych projektach mieszkaniowych i komercyjnych, dostarczając najnowocześniejsze drzwi i okna. Koncepcja logo opiera się na fakcie, że boczne prostokąty (trapezy) mogą być postrzegane jako okna lub drzwi (jest to kwestia interpretacji).

Przeczytaj pełny proces projektowania logo tutaj.

Nagrody


wiadomość sponsorowanaInformacja prasowa Wolda

Wolda to innowacyjny system nagród w dziedzinie projektowania graficznego, który nagradza najlepsze logo i znaki towarowe zaprojektowane na całym świecie i jedyny system nagród zatwierdzony przez ICOGRADA i ponad 100 innych międzynarodowych stowarzyszeń i szkół projektowych.

Dzięki swojej oryginalności i doskonałości projektowej, logo "Fitucci" zostało wybrane do nagrody "Best of Continent '09" i "Best of Nation '09 talent" i zostanie włączone do drukowanego rocznika Wolda '09, a także wyróżnione na stronie internetowej Wolda.

Aby wyłonić zwycięzców, innowacyjne międzynarodowe trzypoziomowe jury składające się z 10 najlepszych profesjonalistów w dziedzinie projektowania, 10 głównych międzynarodowych klientów i wreszcie 10 członków opinii publicznej, dokonało przeglądu wszystkich zgłoszonych logo zgodnie z unikalnym procesem, który odzwierciedla rzeczywisty proces, który przekształca każde logo w udane logo: projektanci decydują, co zaprezentować klientom, klienci decydują, co zaprezentować opinii publicznej, ale ostatecznie to opinia publiczna zawsze decyduje, czy marka odniosła sukces.

30 sędziów zostało wybranych odpowiednio z ICOGRADA (Międzynarodowa Rada Stowarzyszeń Projektowania Graficznego), AQUENT i CONSUMERS INTERNATIONAL.

Wszystkie zwycięskie prace w konkursie Wolda '09 są wyświetlane online na stronie www.wolda.org i zostaną opublikowane pod koniec grudnia w roczniku 2010, pokaźnym tomie w twardej oprawie o wyjątkowej jakości, wydrukowanym na uznanych papierach SAPPI przez FONTEGRAFICA.

Pełny plik PDF o Wolda można znaleźć tutaj.

Moi ulubieni zwycięzcy Wolda Logo Award

Poniżej można zobaczyć moje ulubione logo z listy zwycięzców 2009, wśród których mam zaszczyt się znaleźć.

Nazwa logo: Circus of Magazines
Kraj: Stany Zjednoczone
Projektant(e): Olivier Courbet
Klient: Circus of Magazines
Opis: Logo stworzone dla Circus of Magazines™, internetowego rynku czasopism. Łączy w sobie otwarty magazyn i namiot cyrkowy, aby reprezentować społeczność internetową, a tym samym stronę internetową, miejsce, w którym miłośnicy czasopism zbierają się, aby kupować, sprzedawać i wymieniać czasopisma. Wyzwanie polegało na uniknięciu wszelkich stereotypów, mając jednocześnie na uwadze pragnienie klienta, aby włączyć do znaku klasyczny element cyrkowy. Ostatecznym rezultatem jest proste i zapadające w pamięć logo oraz znak, który dobrze sprawdza się w samodzielnym użyciu.

wiadomość sponsorowana


Nazwa logo: City of Melbourne
Kraj: Australia
Agencja: Landor Associates
Projektanci: Jason Little, Jefton Sungkar, Sam Pemberton, Ivana Martinovic
Klient: Miasto Melbourne
Opis: Melbourne to postępowe miasto, znane na całym świecie ze swojej różnorodności, innowacyjności i komfortu życia. Naszym wyzwaniem było stworzenie tożsamości dla miasta Melbourne, która odzwierciedlałaby chłodne wyrafinowanie Melbourne, uchwyciłaby pasję rady i mieszkańców oraz umożliwiłaby jednolite i przyszłościowe ukierunkowanie miasta. Skupiona wokół geometrycznej ramy, tożsamość jest tak kultowa i wieloaspektowa jak samo miasto. W swoim sercu M zapewnia ikoniczną powierzchnię dla nieskończonej liczby wizualnych egzekucji, dostosowując się do pełnego zakresu usług, submarek, inicjatyw i odbiorców.

Nazwa logo: 9/11 Memorial
Kraj: Stany Zjednoczone
Agencja: Landor Associates
Projektanci: Rietje Gieskes, Eugene Heard, Karen Yau
Klient: 9/11 Memorial
Opis: Jedenastka, złożona z dwóch surowych niebieskich prostokątów, które nawiązują do kształtów brakujących w panoramie miasta, służy stworzeniu istotnego wrażenia w umysłach ludzi, przy jednoczesnym zachowaniu elegancji i powagi instytucji historycznej, której rolą jest wspieranie pamięci i edukacji.

Nazwa logo: In the City Entertainment
Kraj: Japonia
Agencja: Graphik-Movements
Projektant(e): Cory Williams Crowther
Klient: In the City Entertainment Inc.
Opis: "In the City Entertainment" specjalizuje się w produkcjach, usługach produkcji wideo, tworzeniu treści online, elektronicznych zestawach prasowych, sesjach zdjęciowych, pakietach promocyjnych, spotkaniach prasowych, reklamie i niezależnej produkcji. Zasoby klientów obejmują wszystkie hollywoodzkie studia filmowe, sieci, producentów wykonawczych, publicystów i zespoły marketingowe. Do klientów należą: Warner Bros. Int. Warner Bros. Studio, CBS, CW Network, TV Guide, WWE, FOX, Nickelodeon i inni.

Nazwa logo: The Waterfront
Kraj: Australia
Agencja: SML / Small Medium Large
Projektanci: Vanessa Ryan, Troy Dagan
Klient: The Waterfront
Opis: The Waterfront to nowoczesne osiedle apartamentów mieszkalnych z widokiem na nabrzeże w Sydney w Australii.

Nazwa logo: Birdlife
Kraj: Malta
Agencja: Bulldog
Projektant(e): Ren Spiteri
Klient: Birdlife Malta
Opis: BirdLife to globalne partnerstwo organizacji zajmujących się ochroną przyrody, które dąży do ochrony ptaków, ich siedlisk i globalnej różnorodności biologicznej. Działając w ponad stu krajach i terytoriach na całym świecie, współpracują z ludźmi na rzecz zrównoważonego wykorzystania zasobów naturalnych. Logo to stanowi część kampanii zaprojektowanej, aby pomóc Birdlife Malta pobudzić świadomość społeczną na temat nielegalnych polowań na ptaki, jednocześnie zwiększając presję na władze Malty, aby egzekwowały międzynarodowe przepisy dotyczące ochrony.

Nazwa logo: Mini Museum Mürren
Kraj: Szwajcaria
Agencja: Atelier Bundi
Projektant(e): Stephan Bundi
Klient: MiniMuseumMürren
Opis: Nazwa małego muzeum w małym miejscu. Mürren to wioska w szwajcarskich górach.

wiadomość sponsorowana


Nazwa logo: THINX
Kraj: Włochy
Agencja: MCdesign
Projektant(e): Mattia Castiglioni
Klient: THINX srl | Comunicazione, marketing, pr
Opis: Thinx narodził się jako agencja PR i komunikacji, z potrzebą wprowadzenia do swojego logo szczególnej wartości silnego konceptualnego dynamizmu, który jest niepodważalnym elementem każdego projektu od samego Thinx.

Nazwa logo: Blackhawk Logistics
Kraj: Australia
Projektant(e): David Constantine at CRE8IVE
Klient: Blackhawk Logistics
Opis: Klientem była konsumencka firma logistyczna i ochroniarska, założona przez byłych specjalistów wojskowych. Rynek docelowy wymagał silnego znaku graficznego, który wzbudzałby zaufanie i promował autorytet, na tyle wszechstronny, aby można go było zastosować zarówno na mundurach, dokumentacji korporacyjnej, jak i pojazdach.

Nazwa logo: Architects Revolver
Kraj: Grecja
Agencja: Kommigraphics
Projektant(e): Kosmas Apatangelos
Klient: Architects Revolver.com
Opis: Architects Revolver to logo dla włoskiego forum internetowego architectsrevolver.com o architekturze. Na blogu można znaleźć nowe technologie, sugestie i komentarze dotyczące nowych trendów i projektów architektonicznych. Slogan brzmi: Give it a "Shot" - sugerując w ten sposób wszystkim młodym architektom udział i pozostawienie komentarza!

Nazwa logo: Blue Bamboo Yoga
Kraj: Kanada
Agencja: Zync Communications Inc.
Projektanci: Mike Kasperski, Peter C Wong
Klient: Blue Bamboo Yoga
Opis: Blue Bamboo Yoga to nowo utworzona praktyka jogi, która potrzebuje marki, aby promować swoje studia wśród zapracowanych rodziców i ludzi biznesu, którzy mogliby spędzić trochę czasu z dala od swojego gorączkowego życia. Zlokalizowane w podmiejskich lokalizacjach handlowych umieściły je w idealnym miejscu, aby dotrzeć do swoich głównych odbiorców. Celem było odróżnienie klienta od głównych studiów jogi poprzez uniknięcie typowej reprezentacji granoli i Zen, którą wielu przyjmuje. Nowe logo jest współczesne i stylowe, z charakterystyczną pionową aplikacją reprezentującą "równowagę", którą może zapewnić Blue Bamboo Yoga.

Nazwa logo: The Libertine Public House
Kraj: Wielka Brytania
Agencja: VERY STUDIO LIMITED
Projektanci: JP WINTER, THOMAS HAYMAN
Klient: The Libertine
Opis: The Libertine to tętniący życiem pub w centrum Londynu. Projekt logo został oparty na karcie do gry walet kier, aby zasugerować ducha bon viveur. Zauważ celowy błąd!

Nazwa logo: LvngLove
Kraj: Argentyna
Projektant(e): Juan Pablo Tredicce
Klient: LvngLove
Opis: LvngLove to uczucie, które przekształca zachowania konsumentów w pomaganiu potrzebom innych ludzi. Logo zostało zaprojektowane z myślą o uniwersalności. Aby zrozumieć słowo "miłość", nie trzeba czytać liter, wystarczy wyobraźnia i uczucie. Niektórzy ludzie zobaczą tylko proste kształty, a inni odczytają MIŁOŚĆ w tym nieliterowym słowie.

Jakie są Twoje ulubione projekty logo Wolda, które zdobyły nagrody?

Autor

Patryk Wieczorek

Redakcja oferion.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@oferion.pl

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z projektem firmowych gadżetów. Pokazujemy, jak ważne są firmowe wizytówki, oraz co powinno się na nich znajdować. Zaskocz swoich klientów oryginalnymi gadżetami reklamowymi.

Zadbaj o swój biznes: Ergonomiczna klawiatura, a komfort pracy biurowej