Jaka jest różnica między szwem siodełkowym, a idealnym oprawieniem

Szukasz najlepszej opcji oprawy dla swoich materiałów do druku? Oczywiście, jest wiele czynników, jeśli chodzi o wybór najlepszej techniki oprawy dla Twojego konkretnego projektu. Szew siodłowy i perfekcyjnie oprawione książki to dwie z najbardziej popularnych technik. Są to trwałe i stylowe oprawy, które są powszechnie stosowane do książek o różnych kształtach i rozmiarach:

  • Wielostronicowe broszury 
  • Katalogi 
  • Magazyny 
  • I inne rodzaje książek! 

Oto najważniejsze różnice między oprawą doskonałą a oprawą siodełkową.

perfekcyjnie oprawiony i zszyty siodełko

Idealna wiązka
Idealna oprawa to najczęściej stosowana technika oprawy książek w miękkiej okładce. Jest to technika powszechnie stosowana w magazynach, książkach, czasopismach i katalogach wszystkich rozmiarów. Technika oprawy idealnej wykorzystuje kleje do przytrzymania stron do grzbietu.

Co ważne, kręgosłup jest częścią przedniej pokrywy. Tak więc, przednia okładka jest wyginana, aby utworzyć kręgosłup, a następnie strony są przyklejane do tego małego fragmentu. Oznacza to, że między przednią okładką a kręgosłupem nie ma szwu, tworząc gładszą, bardziej estetyczną krawędź przednią. Perfekcyjne oprawienie pozwala również na lepszy nadruk okładki.

Aby uzyskać więcej informacji na temat metod wiązania, odwiedź naszą stronę FAQ.

Zalety doskonałego wiązania do rozważenia 
Estetycznie atrakcyjny 
Wytrzymałość i trwałość
Kręgosłup z możliwością nadruku 
Całkowicie konfigurowalny - dowolne kolory i wykończenia, które chciałbyś pracować z tą metodą 
Saddle Stitch
Usługi zszywania siodełka - Magazyny

Oprawa ściegiem siodłowym jest świetna do małych książek (tych z mniejszą ilością stron), ale ma ograniczenia. Ta metoda jest świetna dla broszur i czasopism o objętości mniejszej niż 100 stron, a liczba stron musi być wielokrotnością 4.

Technika oprawy siodełkowej polega na pobieraniu pełnych kartek papieru, zszywanych pośrodku. Następnie książka, wraz z okładką, jest składana na pół wzdłuż linii zszywania. Jest to zdecydowanie oszczędna metoda oprawy, ponieważ nie używa się kleju. Zszywanie siodłowe książek może być wykonane bardzo szybko i sprawnie. Jest to również bardzo przyjazny dla środowiska proces, ponieważ nie marnuje się w nim kleju papierowego.

Zalety zszywania siodełkowego do rozważenia 

  • Ten rodzaj opcji wiążącej jest mniej kosztowny 
  • Czas zwrotu jest szybszy niż doskonałe wiązanie 
  • Idealny do małych lub dużych projektów - broszury w rozmiarach dłoni lub duże książki
  • Może używać samoobejmujących się lub oddzielnych osłon  

 

Jeśli nie jesteś pewien, który typ oprawy jest najlepszy dla Twojego projektu, poniżej znajdują się informacje o naszych kompleksowych rozwiązaniach w zakresie opraw, które mogą pomóc Ci podjąć decyzję.

 

Autor

Michał Szumlański

Redakcja oferion.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@oferion.pl

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z projektem firmowych gadżetów. Pokazujemy, jak ważne są firmowe wizytówki, oraz co powinno się na nich znajdować. Zaskocz swoich klientów oryginalnymi gadżetami reklamowymi.

Zadbaj o swój biznes: Ergonomiczna klawiatura, a komfort pracy biurowej