Czy dzierżawa drukarek jest bardziej opłacalna od zakupu i leasingu?

Wynajem sprzętu biurowego pomaga rozwiązywać różne dylematy pojawiające się w biznesie, ale nie jest uniwersalnym rozwiązaniem wszystkich problemów. W niektórych sytuacjach najlepszą opcją byłby zakup sprzętu, a w innych - wynajem drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych pozwoli znacznie zaoszczędzić pieniądze i uzyskać wysokiej jakości wydruk przy kosztach porównywalnych z zakupem najprostszego urządzenia klasy „domowej” - mówi pracownik Loboslink.pl

Wynajem

Przede wszystkim usługa wynajmu jest poszukiwana wśród firm, których praca opiera się na cyklach sezonowych. Na przykład mogą to być agencje eventowe. Agencja koncertowa specjalizująca się w plenerach letnich nie jest tak aktywna zimą, jak w okresie od maja do września. W związku z tym wypożyczenie wydajnej drukarki, która może obsłużyć druk dużych nakładów przez pięć miesięcy, będzie wiązało się z niższymi kosztami niż zakup podobnego urządzenia na stałe. Należy również zauważyć, że usługa wynajmu oznacza rozliczanie druku od kopii - oznacza to, że klient nie musi wydawać pieniędzy na konserwację i zakup wkładów. To wszystko jest wliczone w koszt każdej wydrukowanej strony. Umowy najmu kserokopiarki są zazwyczaj zawierane z miesiąca na miesiąc, z 30-dniowym okresem wypowiedzenia. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli twoja firma ma co miesiąc inne wymagania dotyczące kopiowania. Umowa wynajmu urządzeń wielofunkcyjnych pozwala również być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami w technologii kserokopiarek. Wypożyczając kserokopiarkę, możesz zazwyczaj dodać do umowy pakiety serwisowe, które obejmują naprawy, serwis i ogólną konserwację sprzętu. Ta dodatkowa elastyczność wiąże się jednak z wyższą ceną. Jeśli wynajmiesz sprzęt do kserowania przez dłuższy czas, jest bardzo prawdopodobne, że zapłacisz więcej, niż gdybyś właśnie kupił sprzęt.

Różnica między leasingiem a wypożyczeniem kserokopiarki

Wynajmem i leasing kserokopiarki sprowadza się do elastyczności i kosztów. Umowy najmu są zazwyczaj długoterminowe i mniej elastyczne niż umowy najmu - dodatkowa elastyczność wynajmu może być jednak płatna. Ogólnie rzecz biorąc, leasing jest lepszym rozwiązaniem, jeśli wiesz, że będziesz potrzebować kserokopiarki przez długi czas, ale nie chcesz ponosić początkowych nakładów inwestycyjnych na zakup kserokopiarki. Jeśli prowadzisz firmę o ugruntowanej pozycji lub wiesz, że będziesz potrzebować regularnej i spójnej funkcji kopiowania przez dłuższy czas, najlepszym rozwiązaniem dla ciebie może być leasing urządzeń drukujących lub zakup. Jeśli zamiast tego zdecydujesz się wynająć urządzenie, skorzystasz z krótszej umowy i większej elastyczności w modernizacji i degradacji sprzętu. Wynajem jest idealny dla firm, które nie chcą być związani długimi umowami. Jeśli prowadzisz projekty, które różnią się rodzajem i ilością wymaganego kopiowania, wypożyczenie może być dla ciebie lepszą opcją.

kserokopiarka

Co to jest leasing kserokopiarek?

Umowy leasingu kserokopiarek mogą być zawarte w ramach czasowych, jednak większość zawiera się w przedziale od 12 do 60 miesięcy. Jeśli twoja firma ma dość spójne wymagania dotyczące kopiowania i wiesz, że nie zmieni się to przez długi czas, leasing może być najbardziej opłacalnym rozwiązaniem, dla którego alternatywą jest zakup drukarki. Wydzierżawiając kserokopiarkę, zazwyczaj możesz dodać pakiety serwisowe do umowy leasingowej, co oznacza, że firma zajmie się również naprawami, serwisem i ogólnym utrzymaniem. Możesz nawet zdecydować się na w pełni zarządzaną usługę, która obejmuje wszystkie aspekty funkcjonowania sprzętu, oprócz zakupu papieru. Głównym minusem umowy leasingu na dłuższy okres, powiedzmy powyżej 5 lat, jest zobowiązanie.

Opłacalność?

Na pierwszy rzut oka leasing drukarek wydaje się nieskończenie bardziej opłacalny niż wynajem. Na przykład przy leasingu nakłady rozkładają się na dłuższy okres. Można go również w pełni odliczyć od podatku, dzięki czemu można go opłacić z dochodu firmy podlegającego opodatkowaniu. Leasing urządzeń wielofunkcycjnch może przynieść znaczne korzyści podatkowe. Jednak wynajem drukarek ma także swoje plusy. Jeśli kserokopiarka jest potrzebna tylko sporadycznie, wypożyczenie jest bardziej opłacalne. Ponadto, jeśli masz jakiekolwiek obawy dotyczące obciążenia finansowego długoterminowej umowy, wynajem jest znacznie bezpieczniejszą opcją, pozwalającą na szybkie wypowiedzenie umowy bez dużych kar.

Autor

Radosław Nowak

Redakcja oferion.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@oferion.pl

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z projektem firmowych gadżetów. Pokazujemy, jak ważne są firmowe wizytówki, oraz co powinno się na nich znajdować. Zaskocz swoich klientów oryginalnymi gadżetami reklamowymi.

Zadbaj o swój biznes: Ergonomiczna klawiatura, a komfort pracy biurowej