9 Najlepszych drukarek do Heat Transfers & Sublimation w 2022 r.

Znalezienie najlepszej drukarki do transferu ciepła lub najlepszej drukarki sublimacyjnej może być zniechęcającym zadaniem, jeśli nie jesteś pewien, czego szukać.

Dla tych, którzy zamierzają pracować z papierem termotransferowym i chcą uzyskać najlepszej jakości wydruki dla swojej szybkiej mody i odzieży, możesz nie wiedzieć, od czego zacząć!

wiadomość sponsorowanaJest tak wiele czynników do rozważenia, gdy szukasz drukarki, która najlepiej działa z transferami ciepła, będziesz musiał spojrzeć na swój budżet i ile kosztowałoby to uruchomienie.

Ale także, trzeba spojrzeć na drukarki, które zapewniają jakość dla Twojego transferu ciepła i sublimacji wydruków w dłuższej perspektywie!

Nie martw się, obejmiemy najlepsze w branży drukarki termotransferowe i upewnimy się, że wiesz wszystko, co powinieneś wiedzieć o sublimacji i drukarkach termotransferowych w 2022 roku.

Czym jest drukarka termotransferowa?

Transfer ciepła jest jednym ze sposobów drukowania wzorów i nadruków na tkaninach, jak również na produktach ceramicznych i drewnianych przy użyciu papieru termotransferowego. Dobre drukarki termotransferowe to takie, które prawidłowo rejestrują żywe, dobrej jakości wzory i nadruki na papierze termotransferowym, aby zapewnić wysokiej jakości produkt końcowy.

Co to jest papier termotransferowy?

Papier termotransferowy to rodzaj papieru używanego w procesie druku termotransferowego do umieszczania nadruków na tkaninach, ceramice, a nawet drewnie. Mimo, że atrament może być przeniesiony na większość przedmiotów, to zazwyczaj odbywa się to za pomocą papieru termotransferowego i pewnego rodzaju prasy termicznej. A żeby było bardziej jasne, prasy cieplne są tym, co pomaga projektowi trzymać się tkaniny lub obiektu.


wiadomość sponsorowanaSublimacja, z drugiej strony, wykorzystuje papier sublimacyjny i w przeciwieństwie do druku termotransferowego może być wykonana tylko z atramentem sublimacyjnym i tonerem. W przypadku sublimacji, atrament nie jest umieszczany na tkaninie, lecz staje się jej częścią.

Top 9 Best Heat Transfer Printers 2022

 1. Epson WorkForce 1100 - Najlepsza w sumie drukarka do transferu ciepła i sublimacji (Wybór redakcji)
 2. Brother HL-L2320D - Najlepsza ekonomiczna mono-laserowa drukarka termotransferowa
 3. Epson Artisan 1430 - Najlepsza kolorowa drukarka do transferu atramentu
 4. HP Laserjet Pro M452dw - Najlepsza kolorowa drukarka laserowa do transferu ciepła
 5. Epson WorkForce WF-7110 - Najbardziej wydajna drukar ka atramentowa do transferu ciepła i sublimacji
 6. Canon PIXMA I8720 - Najlepsza bezprzewodowa atramentowa drukarka fotograficzna
 7. Canon PIXMA TR4520 - najlepsza drukarka z możliwością podłączenia
 8. Bezprzewodowa drukarka Canon MX492 Black - szybka i łatwa drukarka do transferu ciepła
 9. HP OfficeJet 3830 - Najpopularniejsza drukarka z serii domowej
 10. Epson Expression Photo HD XP-15000 - Najlepsza przyjazna dla użytkownika drukarka termotransferowa
 11. Epson WF7710 WorkForce - Najlepsza drukarka do pracy z mediami mieszanymi
 12. Epson Workforce WF-2860 - najlepsza budżetowa drukarka kompaktowa

Zobacz również nasze posty o najlepszych drukarkach dla artystów, najlepszych drukarkach czarno-białych i najlepszych drukarkach do kartek, najlepszych drukarkach do wydruków artystycznych.

Jaka jest najlepsza drukarka do transferu ciepła?

Naszym najlepszym wyborem dla najlepszej drukarki do transferu ciepła i sublimacji byłby Epson WorkForce 1100. Wymieniliśmy również inne drukarki termotransferowe, które stanowią doskonałe alternatywy.

Podgląd Najlepsza ogólnie rzecz biorąc Najlepszabudżetowa monochromatyczna drukarka laserowa Najlepszadla koloru Najlepszakolorowa drukarka laserowa Najbardziej wydajna drukarka atramentowa Pozycja Kolorowa drukarka atramentowa Epson WorkForce 1100 Wide-Format (C11CA58201) Brother HL-L2320D Monochromatyczna drukarka laserowa Epson Artisan 1430 bezprzewodowa kolorowa drukarka atramentowa (C11CB53201) Bezprzewodowa kolorowa drukarka HP Laserjet Pro M452dw, (CF394A) Epson WorkForce WF-7110 Bezprzewodowa i WiFi Direct, szerokoformatowa kolorowa drukarka atramentowa Status Prime - - - - - Star Rating - - - - - Recenzje - - - - - Szeroki format Cena $1,399.99 $109.00 $2,499.98 $629.99 $845.00 Kup teraz Kup na Amazon Kup na Amazon Kup na Amazon Kup na Amazon Kup na Amazon Najlepszy w sumie Podgląd Pozycja Kolorowa drukarka atramentowa Epson WorkForce 1100 Wide-Format (C11CA58201) Status Prime - Star Rating - Recenzje - Szeroki format Cena $1,399.99 Kup teraz Kup na Amazon Najlepsza budżetowa monochromatyczna drukarka laserowa Podgląd Pozycja Brother HL-L2320D Mono Laser Printer Status Prime - Star Rating - Recenzje - Szeroki format Cena $109.00 Kup teraz Kup na Amazon Najlepszy dla koloru Podgląd Pozycja Epson Artisan 1430 Wireless Color Wide-Format Inkjet Printer (C11CB53201) Status Prime - Star Rating - Recenzje - Szeroki format Cena $2,499.98 Kup teraz Kup na Amazon Najlepsza kolorowa drukarka laserowa Podgląd Pozycja Bezprzewodowa drukarka kolorowa HP Laserjet Pro M452dw, (CF394A) Status Prime - Star Rating - Recenzje - Szeroki format Cena $629.99 Kup teraz Kup na Amazon Najbardziej wydajna drukarka atramentowa Podgląd Pozycja Epson WorkForce WF-7110 Szerokoformatowa kolorowa drukarka atramentowa z obsługą sieci bezprzewodowej i WiFi Direct Status Prime - Star Rating - Recenzje - Szeroki format Cena $845.00 Kup teraz Kup na Amazon

Jeśli szukasz dobrej kolorystyki dla swoich projektów koniecznie sprawdź nasze generatory 10 najlepszych palet kolorów lub spróbuj zrobić makiety projektowe po Downloading Adobe Photoshop for free.

Transfer ciepła a druk sublimacyjny

Mimo, że procesy są dość podobne, istnieją znaczące różnice pomiędzy drukiem termotransferowym a sublimacyjnym. Podczas gdy druk termotransferowy jest procesem dwuetapowym, w którym wykorzystuje się papier termotransferowy i prasę termiczną, sublimacja działa podobnie, ale wykorzystuje papier sublimacyjny i różne rodzaje tonerów/atramentów do sublimacji atramentu, czyniąc go częścią materiału.

wiadomość sponsorowana


Mówiąc dokładniej, druk termotransferowy umieszcza nadruk na powierzchni materiału, natomiast sublimacja zamienia atrament w gaz i po ostygnięciu staje się trwałą częścią tkaniny lub odzieży.

Kolor

Jeśli chodzi o drukowanie, zasady generalnie pozostają takie same: drukarki atramentowe są zazwyczaj bardziej żywe w obu przypadkach. To powiedziawszy, drukarki laserowe nadal wykonują świetną pracę z nadrukami. Druki termotransferowe mogą być drukowane na tkaninach o dowolnym kolorze, ale biorąc pod uwagę sposób działania sublimacji, drukowanie może być wykonywane tylko na tkaninach o jasnych kolorach lub tych z powłoką winylową.

Możliwość drukowania i jakość

Jak wspomniano wcześniej, drukarki termotransferowe drukują na powierzchni tkaniny lub przedmiotu, więc mogą czasami widocznie wyglądać jak druk i mają ograniczoną ilość czasu na odzieży, na której zostały wydrukowane (co zależy całkowicie od drukarki/jakości atramentu). Jednak jednym z atutów jest to, że mogą one drukować na dowolnym kolorze tkaniny i alternatywnych powierzchni, takich jak drewno, a nawet ceramiki.

Jeśli chodzi o wydruki sublimacyjne, barwią one sam materiał, więc wygląda on o wiele bardziej naturalnie. Ten rodzaj druku ma również trwałość w czasie, ale niestety, może być stosowany tylko na jasnych tkaninach, które są poliester lub mieszanka poliestrów. Pomimo tego ograniczenia, można je również stosować na większości przedmiotów z powłoką winylową, niezależnie od odcienia koloru.

Jeśli chodzi o korzystanie z drukarki do sublimacji, jesteś zobowiązany do korzystania z oddzielnych atramentów, ale druk termotransferowy pozwala na korzystanie ze zwykłego tuszu do drukarki i nie wymaga żadnych specjalnych instalacji.

Cena drukarki termotransferowej

Przy wyborze drukarki, jak ze wszystkim, cena jest ważnym czynnikiem, ale na szczęście, jeśli chodzi zarówno o druk termotransferowy i sublimacji, istnieje całkiem sporo niedrogich opcji, które można wybrać. To powiedziawszy, jeśli chcesz zrobić wydruki na dużą skalę może być mądry pomysł, aby zainwestować w przemysłowej drukarki ciepła w czasie idzie.

Większość drukarek termotransferowych i druk sublimacyjny wymagają prasy cieplnej do przeniesienia druku na tkaninę. Jeśli planujesz robić to regularnie, zalecamy zainwestować w prasę termiczną, której ceny wahają się od 300 do 3000 dolarów.

9 Najlepsze drukarki do transferów ciepła i sublimacji w 2022 roku

1. Epson WorkForce 1100 (Wybór redakcji)

Epson WorkForce 1100. Image credit:

Amazon/EpsonNajlepsza drukarka sublimacyjna do transferu ciepła

Kategoria: Kolorowa drukarka atramentowa |. Prędkość druku: 30 ppm czarny / 17 ppm kolor |. Rozmiary papieru: do 13 "x 19" Pojemność papieru: 100 stron | Waga: 26,3 lb

Jeśli chodzi o drukarki do druku termotransferowego i sublimacji, Epson WorkForce 1100 spełnia oba te zadania i znajduje się na szczycie naszej listy. Drukarka jest dostarczana z 5 wkładami atramentowymi: magenta, cyan i yellow oraz dwoma wkładami z czarnym atramentem.

Ta drukarka firmy Epson zużywa o 70% mniej energii niż większość drukarek laserowych i posiada nawet funkcję drukowania dwustronnego. Ta szerokoformatowa drukarka jest idealna do większych wydruków termotransferowych, z którymi nie radzi sobie większość przeciętnych drukarek.

Ale nie to, ta drukarka może przejść przez tusze dość szybko, więc to na pewno coś, co należy zwrócić uwagę. Ale w sumie, to drukarka termotransferowa jest prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem dla sublimacji i transferów ciepła, z wielką wartość dla pieniędzy. To jest nasz wybór dla najlepszej drukarki do papieru termotransferowego.

Plusy Wady
➕ Świetna jakość druku i duża prędkość ➖ Czasy drukowania mogą się zmieniać w zależności od obrazu
➕ Znakomity stosunek jakości do ceny ➖ Wymiana wkładów atramentowych może być nieco trudna
➕ Dość cicha praca ➖ Obsługa papieru jest nieco kłopotliwa.
➕ Posiada funkcję drukowania dwustronnego
➕ Głowica MicroPiezo zapewnia wysokie DPI

wiadomość sponsorowana


Dowiedz się więcej

Najnowsza cena na Amazon:

Epson WorkForce 1100 Szerokoformatowa kolorowa drukarka atramentowa (C11CA58201)
 • Drukuj dokumenty w standardowym rozmiarze, karty indeksowe, papeterię lub duże arkusze kalkulacyjne z wydrukami do 13 x 19 cali.
 • Ta wydajna drukarka może pochwalić się maksymalną prędkością druku wynoszącą 30 stron na minutę w czerni/17 stron na minutę w kolorze oraz prędkością druku w jakości laserowej wynoszącą 13 stron na minutę w czerni/5,5 strony na minutę w kolorze
 • Chroń ważne dokumenty dzięki błyskawicznie schnącemu atramentowi, który zapewnia wydruki odporne na rozmazywanie, blaknięcie i działanie wody.
 • Ręczne drukowanie dwustronne pozwala zaoszczędzić do 50% papieru.
 • W zestawie dwa czarne wkłady atramentowe
$1,399.99 Kup na Amazon

2. Brother HL-L2320D

Brother HL-L2320D monochromatyczna drukarka laserowa. Image credits: Brother / Amazon

Najlepsza budżetowa mono-laserowa drukarka termotransferowa

Kategoria: Laserowe, monochromatyczne |. Prędkość druku: 26 stron na minutę w przypadku druku jednostronnego i Do 13 stron na minutę w przypadku druku dwustronnego |. Rozmiary papieru: Do A4 |. Pojemność papieru: 100 stron |. Waga: 14,6 lbs

Chociaż Brother HL-L2320D jest monochromatyczny i dostępnych jest kilka innych opcji kolorystycznych, umieściliśmy go na liście, ponieważ jest jednym z najlepszych do pracy z dużymi ilościami papieru termotransferowego.

Zdolna do drukowania ponad 26 jednostronnych stron na minutę, ta drukarka termotransferowa wykonuje wysokiej jakości monochromatyczne wydruki na papierze termotransferowym z dużą prędkością.

I nawet jeśli twoje wydruki mogą wydawać się ograniczone przez brak koloru, możesz to obejść używając kolorowego papieru termotransferowego. Jednak to, co wyróżnia tę drukarkę termotransferową, to jej wysoka jakość druku i to, jak bardzo jest ona ekonomiczna w dłuższej perspektywie.

Plusy Wady
➕ Zaskakująco kompaktowa ➖ Okres gwarancji jest krótki
➕ Możliwość automatycznego drukowania dwustronnego ➖ Tylko przeciętna jakość druku
➕ Łatwo dostępne połączenia przewodowe i WiFi
➕ Duża szybkość drukowania
Dowiedz się więcej

Najnowsza cena na Amazon:

Sprzedaż Brother HL-L2320D Mono Laser Printer
 • Prędkość druku: do 30 stron na minutę; mono
 • Interfejs Hi-Speed USB 2.0 dla łączności lokalnej
 • Automatyczny Duplexing (drukowanie dwustronne)
 • Technologia druku: Laserowa elektrofotograficzna
 • Podajnik o pojemności 250 arkuszy z możliwością ustawienia na list lub legal oraz gniazdo ręcznego podawania do drukowania kopert
$109.00 Kup na Amazon

3. Epson Artisan 1430

Epson Artisan 1430. Image credit: Epson / Amazon

Najlepsza drukarka atramentowa do transferu ciepła (świetny kolor!).

Kategoria: Kolorowa drukarka atramentowa |. Prędkość drukowania: 2,8 ISO ppm |. Rozmiary papieru: bez obramowania do 30" x 19" | Waga: 35,30 lbs

Ta kolorowa drukarka atramentowa firmy Epson jest wyposażona w ponad 6 wkładów atramentowych i dobrze sprawdza się zarówno w przypadku wydruków termotransferowych, jak i druku sublimacyjnego. Chociaż nie jest całkowicie tani, to nadal jest dość przystępne w porównaniu do kilku wysokiej klasy drukarek wokół.

Oprócz tego, że Epson Artisan 1430 jest znakomitą drukarką sublimacyjną, choć jest nieco ciężka i wolna w drukowaniu, świetnie radzi sobie z drukowaniem w prasie termicznej. Mimo wad, jest to jedna z najlepszych drukarek sublimacyjnych Epson w tym przedziale cenowym. Jest to również najlepsza drukarka do koszulek termotransferowych.

Plusy Wady
➕ Świetna jakość druku dzięki 6 wkładom atramentowym ➖ Drogo przy większych nakładach
➕ Dobra do wydruków wielkoformatowych ➖ Dość powolna
➕ Posiada funkcję drukowania bezprzewodowego
➕ Przystępna cena
Dowiedz się więcej

Najnowsza cena na Amazon:

Epson Artisan 1430 Wireless Color Wide-Format Inkjet Printer (C11CB53201)
 • Zdjęcia bez obramowania w jakości Hi-Def do 13 cali x 19 cali
 • Drukowanie bezprzewodowe dzięki Wi-Fi
 • 6-kolorowy atrament Claria
 • Drukowanie na płytach CD/DVD; patrz podręcznik użytkownika w części Specyfikacja techniczna
 • Drukowanie i udostępnianie ze smartfonów, telefonów iPhone, tabletów i innych urządzeń mobilnych - bez konieczności korzystania z komputera
$2,499.98 Kup na Amazon

4. HP Laserjet Pro M452dw

HP Laserjet Pro M452dw . Image credit: Hewlett-Packard / Amazon

Najlepsza kolorowa drukarka laserowa do transferu ciepła

Kategoria: Kolorowa drukarka laserowa |. Prędkość drukowania: 28ppm |. Rozmiary papieru: Do 8,5 x 14″| Pojemność papieru: 300 stron |. Waga: 41,7 lbs

Chociaż ta drukarka jest cięższa od tych, które do tej pory sprawdziliśmy, HP Laserjet Pro M452dw jest jedną z najlepszych drukarek laserowych do drukowania termotransferowego. Podobnie jak w przypadku większości drukarek laserowych, mocną stroną tej drukarki jest jej zdolność i szybkość drukowania. Zdolna do wydrukowania ponad 28 stron z dobrą jakością, ta kolorowa drukarka laserowa może być idealna dla większych firm, które mają wymagania dotyczące druku termotransferowego i muszą pracować w ograniczonym czasie.

Więc jeśli szukasz wydajnej i szybkiej kolorowej drukarki laserowej do drukowania transferów ciepła, Laserjet Pro M452dw od HP jest jedną z najlepszych opcji do wyboru.

Plusy Wady
➕ Dobra jakość druku ➖ Brak automatycznego wybudzania
➕ Imponująca prędkość drukowania
➕ Bezgłośne drukowanie
➕ Wszechstronna dostępność
Dowiedz się więcej

Najnowsza cena na Amazon:

Sprzedaż HP Laserjet Pro M452dw bezprzewodowa drukarka kolorowa, (CF394A)
 • Szybkie drukowanie. Mocna ochrona. Pobieraj strony i ruszaj w drogę - bez zbędnego czekania. Ta drukarka budzi się i drukuje szybciej niż konkurencja.
 • Błyskawicznie drukuj wielostronicowe dokumenty dzięki funkcji drukowania dwustronnego, która jest szybsza niż u wiodących konkurentów. Ochrona informacji i kontrola dostępu do poufnych zadań drukowania dzięki rozwiązaniu HP JetAdvantage Private...
 • Łatwe zarządzanie. Wydajne drukowanie. Łatwe zarządzanie zadaniami druku bezpośrednio w drukarce - wystarczy dotknąć i przesunąć 3-calowy (7,6 cm) ekran dotykowy.
 • Łatwe drukowanie dokumentów Microsoft Word i PowerPoint - teraz bezpośrednio z dysku USB. Łatwe zarządzanie urządzeniami i ustawieniami za pomocą programu HP Web Jetadmin z pakietem podstawowych funkcji zarządzania.
 • Więcej. Strony, wydajność i ochrona. Uzyskaj najwięcej wydruków za swoje pieniądze - dzięki oryginalnym wkładom z kolorowym tonerem HP High Yield z funkcją JetIntelligence.Zalecana miesięczna liczba stron: od 750 do 4000
$629.99 Kup na Amazon

5. Epson WorkForce WF-7110

Epson WorkForce WF-7110. Image credit: Epson / Amazon

Najbardziej wydajna drukarka atramentowa do transferu ciepła i sublimacji

Kategoria: Kolorowa drukarka atramentowa |. Prędkość druku: 18 ISO ppm dla czerni i 10 ISO ppm dla koloru |. Rozmiary papieru: Do 13 "x 19" | Pojemność papieru: 500 stron |. Waga: 40,9 lbs

Jeśli szukasz wydajnej drukarki atramentowej do druku termotransferowego, Epson WorkForce WF-7110 jest jedną z lepszych opcji. Dzięki możliwości drukowania do 18 stron ISO monochromatycznych na minutę i 10 stron kolorowych na minutę, drukarka ta jest jedną z szybszych drukarek atramentowych do druku termotransferowego.

Nawet wygodne dla sublimacji transferu, ta drukarka może pracować z wydruków do 13 na 19 cali, a nawet większe, a także pochodzi z dwóch tac papieru i ręcznego podawania papieru. Ponadto, jest to jedna z najlepszych drukarek sublimacyjnych, jeśli chodzi o dostępność i łatwość konfiguracji. Jeśli więc jesteś skłonny wydać dodatkową gotówkę, WF-7110 jest świetną opcją do wyboru.

Plusy Wady
➕ Świetna jakość druku ➖ Ekran LCD jest dość mały
➕ Dobra do wydruków wielkoformatowych ➖ Rozpoznawanie papieru można poprawić
➕ Dostęp przez Ethernet, WiFi i WiFi direct
Learn More

Najnowsza cena na Amazon:

Epson WorkForce WF-7110 bezprzewodowy i WiFi Direct, szerokoformatowy kolorowy druk atramentowy
 • Firma Epson zdecydowanie zaleca stosowanie oryginalnych atramentów Epson, aby zapewnić wysoką jakość druku. Tusze inne niż Epson oraz tusze nie przeznaczone do konkretnej drukarki mogą spowodować uszkodzenia, które nie są objęte gwarancją...
 • Uzyskaj wydajność większą niż laserowa - Workforce WF-7110, zasilana przez Precision Core
 • Oszczędzaj czas - laserowa jakość wydruków z prędkością 18 ISO ppm (czerń) i 10 ISO ppm (kolor)
 • Oszczędność - do 40 procent niższy koszt druku w porównaniu z kolorowym urządzeniem laserowym
 • Fotograficzna jakość wydruków szerokoformatowych - bez marginesów, do 13" x 19"
$845.00 Kup na Amazon

6. Canon PIXMA iP8720

Canon PIXMA iP8720. Image Credits:

AmazonNajlepsza bezprzewodowa atramentowa drukarka fotograficzna

Kategoria: Bezprzewodowa atramentowa drukarka fotograficzna | Prędkość drukowania: 4×6 Color Photo:4 x 6 Borderless Photo: Około 36 sekund | Rozmiary papieru: 4 x 6, 5 x 7, 8 x 10, Letter, Legal, 11 x 17, 13 x 19, koperty U.S. #10. | Pojemność papieru: 150 arkuszy | Waga: 18,6 lbs.

DrukarkaCanon PIXMA iP8720 jest wyposażona w automatyczną ładowarkę papieru, która może załadować do 150 arkuszy jednocześnie. Ta drukarka termotransferowa ma sześć kolorów konfiguracji atramentu, w tym szary, który umożliwia jej dobre tonalności i reprodukcję kolorów obrazów. Użytkownicy mogą również oczekiwać, że urządzenie będzie produkować 600 x 600 punktów na cal. Maksymalna rozdzielczość wynosi 9600 x 2400 DPI. Może również drukować bezramkowe obrazy w rozmiarze do 13″ x 19″ i jest w stanie wyprodukować kolorowe zdjęcia 4″ x 6″ w 36 sekund.

Drukowanie bezpośrednio na płytach CD, DVD i Blu-ray jest możliwe przy użyciu tacy na płyty. Kolejną funkcją jest automatyczne ustawienie zasilania, gdy drukarka nie jest używana. PIXMA iP8720 jest kompatybilna z aplikacją PIXMA Printing Solutions na smartfony.

Plusy Wady
➕ Najlepsze drukarki budżetowe dla miłośników fotografii. ➖ Zajmuje dużo miejsca.
➕ Szybkie drukowanie bezprzewodowe. ➖ Tylko jeden podajnik papieru o pojemności 150 stron.
➕Wielokrotna obsługa oprogramowania.
➕ System różnych atramentów daje nam imponujące wydruki.
Learn More

Najnowsza cena na Amazon:

Sprzedaż Canon IP8720 Drukarka bezprzewodowa, kompatybilna z AirPrint i chmurą, czarna, 6,3" x 23,3" x 13,1"
 • Nie utknij w świecie 8 cali x 10 cali; drukuj swoje ulubione zdjęcia w rozmiarze do 13 cali x 19 cali
 • Dzięki systemowi 6 kolorowych atramentów, w tym szarego atramentu i 9600 x 2400 maksymalnych kolorowych punktów na cal, wyniki są niesamowitą jakością i niesamowitymi szczegółami w twoich czarno-białych i kolorowych zdjęciach. Poziom hałasu:...
 • Drukowanie bezprzewodowe z dowolnego komputera w domu z obsługą Wi-Fi; Wielkość kropli atramentu: 1, 2 i 5
 • Uwaga: Proszę zapoznać się z instrukcją obsługi dostarczoną w formacie PDF w sekcji opisu produktu
 • Kompatybilność tuszu : PGI 250 Pigment Black XL, CLI 251 Cyan XL, CLI 251 Magenta XL, CLI 251 Yellow XL, CLI 251 Gray XL, CLI 251 Black XL , PGI 250 Pigment Black, CLI 251 Cyan, CLI 251 Magenta, CLI 251...
$321.00 Kup na Amazon

7. Canon PIXMA TR4520

Canon PIXMA TR4520. Image Credits:

AmazonNajlepsza drukarka termotransferowa z możliwością podłączenia

Kategoria: Bezprzewodowa drukarka atramentowa | Prędkość drukowania: 4″ x 6″ Zdjęcie: Około 70,0 sek. | Rozmiary papieru: 3,5″x x3,5″, 4″ x 4″ Kwadrat, 4″ x 6″ i 5″ x 5″ Tylko kwadrat. | Pojemność papieru: 100 Arkuszy; ADF: 20 Arkuszy |. Gramatura: 13,0 lb

Canon PIXMA TR4520 to dopasowana do rozmiaru urządzenia drukarka atramentowa z płaskim skanerem wspomaganym przez automatyczny podajnik dokumentów. Jakość druku tej drukarki termotransferowej jest wyjątkowa, ponieważ wyświetla obrazy w sposób szczegółowy, przy jednoczesnym niewielkim bandingu w skali szarości, a kolory wyglądają również niesamowicie. Ma odpowiedni rozmiar i funkcje Auto 2-Side printing oraz ADF do skanowania i faksowania.

Podczas gdy ciało drukarki jest solidne, konstrukcja utrudnia dostęp do papieru, jeśli się zacina. Aby go usunąć, trzeba zdjąć tylny panel, gdy drukarka jest włączona. Wydajność stron jest niska w przypadku dokumentów kolorowych, a prędkość jest niewielka. Wkłady są niedrogie, ale będziesz je regularnie wymieniać, co sprawia, że jest to wysoki koszt.

Kompaktowe rozmiary drukarki ułatwiają pracę w małych biurach i domach. Jest to drukarka bezprzewodowa, więc możesz pobrać aplikację Canon PRINT App i nacisnąć przycisk Wireless Connect, aby rozpocząć. Jeśli chcesz poznać drukarki do cięższego papieru, możesz odwiedzić nasz najlepsze drukarki do drukowania kartek artykuł.

Plusy Wady
➕ Kompaktowy rozmiar. ➖ Prędkość drukowania jest niewielka.
➕ Podajnik ADF na 20 arkuszy. ➖ Konstrukcja utrudnia dostęp do zacięć papieru.
➕ Jakość druku jest doskonała.
Learn More

Najnowsza cena na Amazon:

Bezprzewodowa drukarka atramentowa Canon Pixma TR-Series ze skanerem, kopiarką, funkcją drukowania z urządzeń przenośnych i...
 • ŁATWA KONFIGURACJA: dzięki funkcji Wireless Connect i aplikacji Canon Print można szybko i łatwo skonfigurować drukarkę za pomocą smartfona i drukować bezpośrednio ze smartfona lub tabletu
 • BONUSOWY ZESTAW ATRAMENTÓW: Atramentowa drukarka Wi-Fi Wireless została zaprojektowana z myślą o Tobie, aby zapewnić wyjątkowe rezultaty i wyglądać świetnie dzięki wielu opcjom kolorystycznym.
 • STYLOWA I KOMPAKTOWA. Drukarka Wireless to urządzenie wielofunkcyjne, które idealnie pasuje do każdego miejsca w domu, jest proste w obsłudze i zapewnia wyjątkową jakość wyników za każdym razem. Ciesz się prostotą...
 • FUNKCJE DRUKOWANIA: Dzięki takim funkcjom jak AirPrint2, automatyczne drukowanie dwustronne (Duplex), drukowanie bez obramowania4, aplikacja Canon PRINT3, drukowanie dokumentów, oprogramowanie/aplikacja Easy-PhotoPrint Editor 8, Google Cloud Print9,...
 • CECHY SKANERA: Automatyczny podajnik dokumentów (ADF), tryb automatycznego skanowania13, przypomnienie o usunięciu dokumentu, zapis do komputera, skanowanie do aplikacji Canon PRINT app3, wielostronicowy PDF, skanowanie bezprzewodowe1.
$249.99 Kup na Amazon

8. Drukarka bezprzewodowa Canon MX492 czarna

Canon MX i492. Image Credits: AmazonSzybka

i łatwa drukarka do transferu ciepła

Kategoria: Bezprzewodowa drukarka atramentowa | Prędkość drukowania: 8,8 ipm Black/4,4 ipm Color | Rozmiary papieru: 4″ x 6″, 5″ x 7″, 8″ x 10″, Letter, Legal, koperty #10. | Pojemność papieru: 100 arkuszy ADF: 20 arkuszy | Gramatura: 13.0 lb

Drukarka Canon Pixma MX492 to fantastyczna drukarka termotransferowa do drukowania pogrubionych i czytelnych stron tekstu, ale nie jest to dobry wybór do drukowania zdjęć. Jest to budżetowa drukarka bezprzewodowa o niskich kosztach eksploatacji. Proces instalacji drukarki termotransferowej jest prosty, o ile przeczytasz instrukcję i zwrócisz uwagę na kroki, które poprowadzą Cię w oparciu o to, jak będziesz korzystać z urządzenia. Jeśli chcesz, aby coś było kompaktowe, szybkie i łatwe, to może być jeden z najlepszych wyborów dla Ciebie.

Istnieją dwa wkłady, które są dostępne w Canon MX492 czarne i trójkolorowe wkłady atramentowe. Wymiana wkładów kosztuje 22,50 dolarów każdy. Więc jeśli pojawi się potrzeba, to będzie kosztować cię tylko 45,00 dolarów każdy, aby wymienić wkłady.

Jedną z głównych zalet Canon MX492 są niskie koszty eksploatacji. Dwa podstawowe wkłady kosztują gdzieś około 25 do 30 dolarów.

Plusy Wady
➕ Potrafi sprostać dużym obciążeniom. ➖ Konieczność ciągłej wymiany wkładów.
➕Jakość druku jak na czarno-białą jest imponująca.
Learn More

Najnowsza cena na Amazon:

Canon MX492 Czarny Bezprzewodowa mała drukarka All-IN-One z funkcją drukowania z urządzeń mobilnych lub tabletów, Airprint i...
 • Jesteśmy tu dla Ciebie dzięki 100-procentowemu serwisowi i pomocy technicznej w USA
 • Oszczędzaj czas dzięki w pełni zintegrowanemu automatycznemu podajnikowi dokumentów
 • Drukuj i skanuj zdjęcia lub dokumenty z urządzenia mobilnego za pomocą bezpłatnej aplikacji Canon PRINT
 • Air Print: Drukuj bezprzewodowo i bez wysiłku ze zgodnego urządzenia iPhone, iPad lub iPod touch bez konieczności instalowania sterowników
 • Niewielka drukarka, która zajmuje niewiele miejsca, zmieści się w każdym miejscu w domu, biurze lub akademiku
$439.99 Kup na Amazon

9. HP OfficeJet 3830

HP OfficeJet 3830. Image Source:

AmazonNajpopularniejsza drukarka z serii domowej

Kategoria: Drukarka atramentowa | Prędkość drukowania: 8,5 ppm Black / 6 ppm Color | Rozmiary papieru: 4 x 6 cali; 5 x 7 cali; 8 x 10 cali; Bez 10 kopert. | Pojemność papieru: 60 arkuszy wejściowych i 25 arkuszy wyjściowych. | Waga: 12,37 lbs

Wśród drukarek HP wyróżnia się drukarka HP OfficeJet 3830. Należy ona do najpopularniejszej serii drukarek domowych dostępnych z możliwością druku atramentowego. Ważnymi cechami drukarki HP są kopiowanie, skanowanie i standardowe drukowanie, ale brakuje jej automatycznego druku dwustronnego.

Do zalet drukarki należy zaliczyć jej wydajność. Drukuje ona prawie 11 stron na minutę podczas drukowania dokumentów tekstowych, co jest dobrym wynikiem dla drukarki z tego przedziału cenowego. Druk kolorowy trwa 4 strony na minutę dla połączonego tekstu i grafiki, ale wydruk zdjęcia trwa 60 sekund, co jest w porządku dla okresowych prac kolorowych.

Ogólną zasadą przy zakupie drukarek jest to, że im mniej płacisz za drukarkę, tym więcej płacisz za wkłady, i tak jest w przypadku tej drukarki HP. Jeśli nie podoba Ci się pomysł kupowania tuszu w abonamencie, to koszt eksploatacji wzrośnie. Jeśli możesz sobie pozwolić na abonament, to jest to najtańsza budżetowa drukarka na rynku.

Plusy Wady
➕ Tania ➖ Brak automatycznego drukowania dwustronnego
➕ Maksymalizacja przestrzeni
Dowiedz się więcej

Najnowsza cena na Amazon:

HP OfficeJet 3830 All-in-One Wireless Printer, HP Instant Ink, Works with Alexa (K7V40A)
 • Główne funkcje tej kolorowej atramentowej drukarki fotograficznej HP: kopiowanie, skanowanie, faksowanie, drukowanie bezprzewodowe, AirPrint, ekran dotykowy, funkcja Instant Ink ready, dzięki której nigdy nie zabraknie Ci atramentu, i nie tylko
 • Moc Twojej drukarki w dłoni: Aplikacja HP Smart pozwala łatwo skonfigurować drukarkę, skanować ze smartfona, zamawiać toner i drukować z chmury - np. iCloud,...
 • Atrament dostarczony do domu: Uzyskaj pierwsze 2 miesiące gratis po zapisaniu się do programu HP Instant Ink (opcja) podczas konfiguracji drukarki; plany od 0,99 dolara miesięcznie po okresie próbnym, wysyłka...
 • Drukuj dokumenty o jakości laserowej i zdjęcia o jakości laboratoryjnej ze smartfona lub tabletu
 • Opcjonalny tryb cichy pomaga ograniczyć hałas do minimum
$189.95 Kup na Amazon

10. Epson Expression Photo HD XP-15000

Epson Expression Photo HD XP-15000. Image Credits:

AmazonNajlepsza przyjazna dla użytkownika drukarka termotransferowa

Kategoria: Kolorowa drukarka atramentowa | Prędkość drukowania: 9,2 ISO ppm | Rozmiary papieru: do 13″ x 19″ | Pojemność papieru200 stron Waga: 8,4 kg

Jeśli szukasz łatwych do wykonania termotransferów na koszulki i ubrania, to drukarka Epson Expression Photo HD XP-15000 , która drukuje żywe termotransfery, jest dla Ciebie. Działa ona wyłącznie z oryginalnymi wkładami firmy Epson, które zawierają 6 atramentów Claria Photo HD.

Sześć wkładów atramentowych, które zawiera, pozwoli uzyskać niezrównaną jakość kolorów, co czyni ją najlepszą kolorową drukarką do transferów cieplnych. Ponadto posiadają czerwone i szare wkłady atramentowe o wysokiej rozdzielczości, które oferują zakresy kolorów, których nie mogą uzyskać inne drukarki.

Epson obsługuje szeroki zakres rozmiarów papieru, w tym szeroki format. Imponującą cechą tej drukarki termotransferowej jest głowica drukująca, która może wytwarzać krople tak małe jak 1,5 pikolitra, czyli jedna bilionowa część litra. Drukarki atramentowe, które korzystają z atramentu tej drukarki, nie są tak wydajne jak ta drukarka, która posiada tryb oszczędzania atramentu, który można aktywować podczas drukowania.

Pros

Wady

➕ Obsługuje drukowanie w dużym i szerokim formacie ➖ Długi czas konfiguracji
➕ Czerwone i szare wkłady atramentowe
Dowiedz się więcej

Najnowsza cena na Amazon:

Epson Expression Photo HD XP-15000 bezprzewodowa kolorowa drukarka szerokoformatowa, Amazon Dash Replenishment...
 • System drukujący Epson jest przeznaczony do użytku wyłącznie z oryginalnymi wkładami Epson. Użycie nieoryginalnego atramentu może spowodować uszkodzenia nie objęte gwarancją drukarki ltd. wnty.
 • Profesjonalna jakość zdjęć w rozdzielczości Ultra HD pozwala uzyskać wspaniałe wydruki bez obramowania o rozmiarach do 13 cali x 19 cali.
 • Pojedynczy 6-kolorowy atrament Claria photo HD zawiera czerwony i szary atrament zapewniający bardzo szeroką gamę kolorów i ulepszone wydruki czarno-białe. Poziom ciśnienia akustycznego: Ciśnienie: 49 dB(A)
 • Profesjonalne projekty: Made easy posiada tylną tacę na 50 arkuszy dla nośników specjalnych, w tym kartek (1); Obsługuje różne wykończenia papieru i obramowania mniejszej wielkości od 4 cali X 6 cali Do...
 • Ultra kompaktowa szerokoformatowa drukarka A3 plus o 30% mniejsza od swojej poprzedniczki (2); Łatwo mieści się na biurku
$399.99 Kup na Amazon

11. Epson WF7710 WorkForce

Epson WF7710 WorkForce . Image Credits:

AmazonNajlepsza drukarka do pracy z mediami mieszanymi

Kategoria: Kolorowa drukarka atramentowa | Prędkość drukowania: 8,7 ppm w czerni i 6 ppm w kolorze |. Rozmiary papieru: do 13″ x 19″ | Pojemność papieru: 250 stron | | Pojemność papieru Waga: 40,80 lbs

Szukasz drukarki, która sprawdzi się w przypadku mediów mieszanych? Drukarka Epson WF7710 WorkForce, która skupia się na produkcjach z wykorzystaniem mediów mieszanych, jest dla Ciebie. Wyposażona jest w wyjątkowy i rzadko spotykany podajnik papieru, który doskonale nadaje się do transferu ciepła.

Zawiera cztery pojedyncze wkłady atramentowe i szeroką paletę kolorów, dzięki czemu pozwala uzyskać na wydrukach rozdzielczość do 4800 x 2400 dpi, a także głowicę drukującą PrecisionCore 2S, która doskonale nakłada atrament wiernie na tworzony obraz.

Zastosowano w nim atrament pigmentowy DURABrite Ultra, który nie tylko nadaje Twoim projektom głęboki kolor, ale także utrzymuje się na tkaninie bez obaw o wyblaknięcie. Jest również bardzo trwały, co czyni go żywą i długotrwałą drukarką kolorową. Mimo że jest to najlepsza drukarka bezprzewodowa, nie jest tak świetna w podróży.

Plusy

Wady

➕ Rozdzielczość 4800 x 2400 dpi ➖ Nie jest przenośna i ma trudny interfejs.
➕ Tylny podajnik papieru
➕ Możliwość optymalizacji rozdzielczości dpi do 5760 x 1440
Dowiedz się więcej

Najnowsza cena na Amazon:

WorkForce WF-7710 bezprzewodowa szerokoformatowa kolorowa drukarka atramentowa z funkcją kopiowania, skanowania, faksowania, Wi-Fi Direct i...
 • Wymiary przechowywania: 22,3" W x 19,1" D x 13,4" H
 • Drukarka Epson all-in-one umożliwia drukowanie, skanowanie, kopiowanie i faksowanie
 • Technologia PrecisionCore umożliwia tworzenie wydruków bez obramowania o rozmiarze do 13" x 19"
 • Podajnik papieru na 250 arkuszy może pomieścić do 20 arkuszy papieru fotograficznego lub 10 kopert
 • Szybkość automatycznego druku dwustronnego wynosi 8,7 ppm (ISO) w czerni i 6 ppm (ISO) w kolorze
$1,099.99 Kup na Amazon

12. Epson Workforce WF-2860

Epson Workforce WF-2860. Image credit: EpsonNajlepsza

budżetowa drukarka kompaktowa

Kategoria: Atramentowe |. Prędkość druku: 14 ISO ppm (czarny) i 7,5 ISO ppm kolor,|. Rozmiary papieru: 8 X 11 | Pojemność papieru: 150 stron,| Pojemność papieru. Waga: 14,1 funta

System drukujący firmy Epson został zaprojektowany specjalnie z myślą o oryginalnych wkładach firmy Epson. Użycie nieoryginalnego atramentu może spowodować uszkodzenia i nie jest objęte gwarancją drukarki. Ta drukarka zawiera wyjątkowe cechy, takie jak konstrukcje, które zajmują mało miejsca i są kompaktowe.

Posiada kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 2,4 cala, który umożliwia łatwe drukowanie, kopiowanie, skanowanie i faksowanie. Możesz zwiększyć swoją produktywność dzięki pojemności papieru 150 i automatycznemu podajnikowi dokumentów na 30 stron do kopiowania i skanowania. Ta drukarka zapewnia wszystko, czego potrzebujesz do drukowania w zasięgu ręki.

Plusy Wady
➕ Zgodność z smartfonami, laptopami i komputerami PC ➖ Można używać tylko oryginalnego tuszu firmy Epson. Inne wkłady nie mogą być używane.
➕Łączność przez wifi
➕ Wydajność w jakości laserowej
Dowiedz się więcej

Najnowsza cena na Amazon:

Sprzedaż Epson Workforce WF-2860 Bezprzewodowa kolorowa drukarka ze skanerem, kopiarką, faksem, Ethernetem, Wi-Fi...
 • System drukujący Epson jest przeznaczony do użytku wyłącznie z oryginalnymi wkładami Epson. Użycie nieoryginalnego atramentu może spowodować uszkodzenia nieobjęte gwarancją ltd. wnty drukarki.
 • Wydajność w jakości laserowej - Workforce WF-2860, zasilana przez PrecisionCore
 • Pełna funkcji - wszystko w jednej, kompaktowej, oszczędzającej miejsce konstrukcji
 • Zwiększona wydajność - pojemność papieru 150 arkuszy oraz automatyczny podajnik dokumentów na 30 stron do kopiowania i skanowania.
 • Wszystko, czego potrzebujesz, w zasięgu ręki - kolorowy ekran dotykowy 2,4", który ułatwia drukowanie, kopiowanie, skanowanie i faksowanie
$112.88 Kup na Amazon

Najczęściej zadawane pytanie

Jaka jest ogólnie najlepsza drukarka termotransferowa?

Najlepszą drukarką termotransferową jest Epson WorkForce 1100 ze względu na swoją wszechstronność i cenę.

Jaka jest najlepsza atramentowa drukarka termotransferowa?

Najlepszą drukarką atramentową na tej liście byłby Epson WorkForce 1100. Poza tym polecamy Epson Artisan 1430 i Epson WorkForce WF-7110 jako alternatywne opcje.

Jakie są najlepsze drukarki termotransferowe i sublimacyjne?

Najlepszą drukarką sublimacyjną w tym zestawieniu jest Epson WorkForce 1100, która również świetnie sprawdza się jako drukarka termotransferowa.

Czy druk termotransferowy wymaga użycia innego atramentu?

Nie! Druk termotransferowy wymaga użycia papieru termotransferowego i gorącej prasy do przeniesienia go na tkaninę. Natomiast sublimacja, mimo że ma podobny proces, wymaga użycia atramentu sublimacyjnego.

Jaka jest najlepsza drukarka laserowa do transferu ciepła?

Najlepszą drukarką laserową do druku termotransferowego będzie Brother HL-L2320D. Ta drukarka od Brothera oferuje użytkownikom najlepsze prędkości przy jednoczesnym braku kompromisu w zakresie jakości druku. Ta drukarka do transferu koszulki może pomóc przyspieszyć proces produkcyjny ogromnie.

Czy drukarka atramentowa lub laserowa jest lepsza do transferów ciepła?

Zarówno drukarki atramentowe jak i laserowe są świetnymi drukarkami do transferów ciepła. Jednak, jak zwykle, atramentowe są znane z bardziej żywe i dokładne kolory, podczas gdy drukarki laserowe mają tendencję do szybszego wyjścia. Generalnie jednak, jeśli chodzi o drukarki atramentowe do koszulek, mogą być nieco bardziej kosztowne w eksploatacji.

Jaka jest najbardziej wydajna drukarka do druku termotransferowego?

Najbardziej wydajną drukarką do druku termotransferowego i sublimacyjnego będzie Brother HL-L2320D oraz HP Laserjet Pro M452dw.

Które są lepsze: wydruki termotransferowe czy sublimacyjne?

Drukarki sublimacyjne nadają tkaninom bezszwowy wygląd i pozwalają na dłuższą trwałość nadruku, ponieważ barwniki są wchłaniane przez materiał. Jednak nadruki sublimacyjne sprawdzają się tylko w przypadku jaśniejszych odcieni i mieszanek tkanin poliestrowych. Z drugiej strony, nadruki termotransferowe są przeznaczone do wszystkich kolorów i wielu różnych powierzchni, choć mogą nie trwać tak długo jak nadruki sublimacyjne.

Co to jest papier termotransferowy?

Papier termotransferowy jest używany do nadruków, aby można było przenieść projekt na tkaninę lub przedmiot. Podczas gdy na papierze termotransferowym można używać dowolnego rodzaju atramentu, na papierze sublimacyjnym można używać tylko atramentu sublimacyjnego.

Czy sublimacja jest tańsza od winylu?

Druk sublimacyjny ma wyższy koszt początkowy w porównaniu z winylem termotransferowym. Jeśli potrzebujesz zacząć od druku sublimacyjnego, będziesz potrzebował drukarki sublimacyjnej, papieru sublimacyjnego, maszyny cieplnej i czystej odzieży, na którą zostanie przeniesiony projekt.

Czy mogę użyć zwykłej drukarki do druku termotransferowego?

Oczywiście można używać zwykłej drukarki do druku na papierze termotransferowym. Chociaż drukarka wyższej jakości może spowodować, że obraz na odzieży będzie nieco ostrzejszy.

Powiązane:

Więcej Top Gear

 • Najlepsze laptopy dla artystów cyfrowych
 • 17 niezbędnych narzędzi dla projektantów
 • Najlepsze laptopy dla projektantów
 • Najlepsze Macbooki dla projektantów
 • Najlepsze tanie laptopy dla projektantów
 • Najlepsze torby i plecaki na laptopy

Więcej Top Gear dla projektantów

 • Najlepsze monitory dla projektantów
 • Najlepsze tablety dla projektantów
 • Najlepsze tablety Huion dla projektantów
 • Najlepsze myszy dla projektantów
 • Najlepsze słuchawki dla miłośników muzyki
 • Najlepsze kamery dla projektantów
 • Najlepsze mikrofony dla projektantów
 • Najlepsze krzesła biurowe dla projektantów

Top 9 najlepszych drukarek do transferów ciepła i sublimacji w 2022 r.

Jeśli chodzi o drukarki do transferów ciepła i sublimacji, jest całkiem sporo rzeczy, o których musisz pamiętać. Drukarki sublimacyjne i papier, podczas gdy wymagają szczególnego papieru i atramentów, stworzą bardziej znaczący obraz, ponieważ są osadzone w materiałach, do których przylegają; podczas gdy druk termotransferowy jest bardziej wszechstronny, umożliwiając przeniesienie wydruków na większą gamę materiałów, z mniejszymi ograniczeniami.

Ale teraz, że mamy pokryte wszystko od transferów ciepła do sublimacji wydruków i atramentów i papierów, teraz wiesz wszystko, czego potrzebujesz, aby wybrać transfer ciepła lub sublimacji drukarki, która odpowiada Ci najlepiej. I choć wybieranie drukarki termotransferowej może wydawać się zniechęcające, teraz masz o wiele większe szanse na podjęcie właściwej decyzji. Czy zgadzasz się z tą listą? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Autor

Michał Szumlański

Redakcja oferion.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@oferion.pl

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z projektem firmowych gadżetów. Pokazujemy, jak ważne są firmowe wizytówki, oraz co powinno się na nich znajdować. Zaskocz swoich klientów oryginalnymi gadżetami reklamowymi.

Zadbaj o swój biznes: Ergonomiczna klawiatura, a komfort pracy biurowej