Czy bycie głodującym grafikiem jest do bani?

Czy bycie głodującym artystą jest do bani? Nawet jeśli nie głodujesz, powinieneś zapoznać się z książkami i zasobami Jeremy'ego Tubera, projektanta i autora z Arizony w USA.

wiadomość sponsorowanaJeremy i ja byliśmy w kontakcie za pośrednictwem poczty elektronicznej i Twittera, choć podczas naszych rozmów stwierdziłem, że pragmatyczna i praktyczna wiedza Jeremy'ego w biznesie jest dość głęboka, co wyraźnie widać w jego książkach i zasobach.

Około cztery miesiące temu Jeremy uprzejmie wysłał mi dwie swoje książki (Verbal Kung Fu For Freelancers i Being A Starving Graphic Artist Sucks) i przez ostatnie cztery miesiące okazały się one bardzo przydatne - poniżej znajdują się dwie krótkie recenzje tych dwóch książek.

Werbalne kung fu dla freelancerów

Chociaż nie jestem zbytnio poruszony samym projektem książki, informacje w niej zawarte są nieocenione i wielokrotnie się do nich odwoływałem. Ta książka mówi, jak rozmawiać i radzić sobie z potrzebami klientów, ale w bardzo konkretny sposób. Jest to w zasadzie książka z pytaniami i odpowiedziami.

Na przykład, załóżmy, że klient prosi cię o obniżenie ceny pierwotnej wyceny. Jak byś odpowiedział? Jeśli odniesiesz się do sekcji cenowej książki Verbal Kung Fu, powie ci ona dokładnie, co napisać, aw niektórych przypadkach da ci dwie opcje do wyboru.


wiadomość sponsorowanaVerbal Kung Fu For Freelancers jest zasadniczo o tym, "jak rozmawiać z klientami", a jeśli jesteś podobny do mnie i zdecydowana większość komunikacji odbywa się za pośrednictwem poczty elektronicznej, masz cały czas na świecie, aby odnieść się do tej książki, aby dowiedzieć się, jak odpowiednio i skutecznie radzić sobie z potrzebami klientów, bez narażania na szwank swoich dochodów lub godności.

Nie spotkałem się wcześniej z taką książką i gorąco ją polecam. Jej 166 stron jest dobrze podzielonych na kategorie, co ułatwia odnoszenie się do nich. Przeczytaj także, co Steve z LogoFactory miał do powiedzenia na temat książek Jeremy'ego.

Bycie głodującym grafikiem jest do bani

Being A Starving Graphic Artist Sucks (500 stron) to druga książka, którą otrzymałem i jest znacznie obszerniejsza niż Verbal Kung Fu. Jest to "kompletne źródło informacji" o tym, jak odnieść sukces jako freelancer.

Zajmuje się takimi kwestiami, jak znajdowanie klientów i prowadzenie firmy projektowej, w tym szczegółowe porady ekspertów w obszarach, z którymi zmagają się projektanci: ceny, marketing, negocjacje, obsługa klienta i sprzedaż.

wiadomość sponsorowana


Chociaż nie przeczytałem tej książki od przodu do tyłu (czytałem już podobne książki), jasne jest, że Jeremy wie, jak prowadzić biznes projektowy i z pewnością jest to książka warta sprawdzenia. To naprawdę "kompletne źródło informacji".

Rabaty i gratisy

Czytelnicy tego bloga mogą uzyskać 25% zniż ki na dowolny produkt cyfrowy Jeremy'ego LUB otrzymać darmowego ebooka przy zakupie drukowanej książki z Amazon.

Możesz kliknąć, aby wyświetlić wszystkie produkty i rabaty.

Jeremy oferuje również bezpłatne wsparcie e-mailowe na wszelkie pytania! Ilu autorów oferuje coś takiego?

Darmowy konkurs

Aktualizacja: 13/10/09 - Konkurs zakończony

Gratulacje dla Jaz, która otrzyma poniższy pakiet nagród. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie - jest tu wiele pytań, które dostarczą dobrych pomysłów na posty w przyszłości.

Jeremy był również na tyle uprzejmy, że przekazał nagrodę główną jednemu szczęśliwemu zwycięzcy. Będzie ona zawierać cyfrowe kopie

  • Being A Starving Graphic Artist Sucks
  • Werbalne kung fu dla freelancerów
  • Pracuj mądrzej, a nie ciężej: Umowy i nie tylko

Aby wygrać: po prostu daj nam znać, jaki obszar jest dla Ciebie najbardziej kłopotliwy podczas freelancingu i na jakie pytanie chciałbyś uzyskać odpowiedź. Zwycięzca zostanie ogłoszony w tym poście we wtorek 13 października.

Powodzenia!

Więcej rekomendacji książek:

  • 12 książek o designie, które przeczytałem i polecam
  • Recenzja książki Logo Lounge Volume 5
  • Polecane książki o projektowaniu logo (+Wideo)
  • Jak zostać odnoszącym sukcesy freelancerem: Recenzja eBooka The Unlimited Freelancer

Autor

Patryk Wieczorek

Redakcja oferion.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@oferion.pl

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z projektem firmowych gadżetów. Pokazujemy, jak ważne są firmowe wizytówki, oraz co powinno się na nich znajdować. Zaskocz swoich klientów oryginalnymi gadżetami reklamowymi.

Zadbaj o swój biznes: Ergonomiczna klawiatura, a komfort pracy biurowej