13 rzeczy, które każdy projektant stron internetowych musi wiedzieć o SEO w 2016 r.

Projektowanie stron internetowych i SEO są synonimami siebie w dzisiejszym świecie web-smart. Samo piękno nie wygra wyścigu o wyższą pozycję w SERPach. Współcześni projektanci stron internetowych muszą nauczyć się, że z odpowiednim rodzajem SEO mogą czynić cuda dla swojej strony.

Oto 13 rzeczy, które każdy projektant stron internetowych musi wiedzieć o SEO:

wiadomość sponsorowana1. Inteligentny i responsywny projekt

Kluczem do zaprojektowania strony przyjaznej dla SEO jest to, że powinna być ona atrakcyjna, a jednocześnie responsywna. Jeśli Twoja strona wygląda dobrze i harmonizuje z wieloma urządzeniami, jest absolutnym zwycięzcą. Wraz z pojawieniem się algorytmu Google mobile-friendly i wzrostem tempa korzystania ze smartfonów, naprawdę bezużyteczne jest projektowanie strony, która nie reaguje.

2. Przejrzysta organizacja adresów URL

Jasny i logiczny układ adresów URL jest niezbędny dla strony przyjaznej dla SEO. Wyszukiwarki nie lubią niejednoznacznych adresów URL. Na przykład, jeśli ktoś szuka projektanta mody w Los Angeles, zdecydowanie wolałby kliknąć: www.domain.com/fashion-design-los-angeles

Z drugiej strony, jeśli Twój adres URL jest niejasny jak www.domain.com/post/id96538292, Google nie oceni go jako wartościowy.

3. Szybkość ma znaczenie

Współczesne wyszukiwanie polega na szybkim tempie. Jeśli Twoja strona nie ładuje się szybko, nie tylko stracisz klientów, ale także stracisz cenny ruch. Wolna prędkość zdecydowanie wpływa na oglądalność, co w zamian szkodzi rankingom. Upewnij się więc, że Twoja strona ładuje się szybko lub bądź gotowy na pożegnanie z klientami.

4. Częściowe wykorzystanie JavaScript

Z pomocą JavaScriptu można stworzyć naprawdę modną stronę internetową, ale powinien on być używany częściowo. Zbyt duże użycie JavaScript może mieć negatywny wpływ zamiast pozytywnego. Wyszukiwarki preferują ograniczone użycie JavaScript.


wiadomość sponsorowanaProjektowanie stron internetowych to przede wszystkim obrazy i kolory. Duże, efektowne obrazy robią wrażenie na prawie każdym. Chociaż obrazy te mogą znacznie poprawić wygląd strony internetowej, ale ich optymalizacja jest koniecznością. Bez uszczerbku dla jakości, należy skompresować obrazy do odpowiedniego rozmiaru. Ciężkie obrazy mogą wpłynąć na ogólną szybkość Twojej strony. Na koniec dodaj znaczniki alt do obrazów i opisz je, gdy tylko jest to możliwe.

6. Dawaj jasne instrukcje klientom

Kiedy użytkownicy odwiedzają Twoją stronę, konieczne jest udzielenie im jasnych instrukcji, tak aby łatwo było im znaleźć to, czego szukają bez żadnych kłopotów. Upewnij się, że Twoja oferta subskrypcji, koszyk na zakupy lub jakakolwiek inna usługa jest dla nich oczywista. Może nie wpływa to na Twoją widoczność, ale wpływa na wartość sprzedaży.

7. Czyszczenie kodu

Kod jest czymś, dzięki czemu na stronie internetowej dzieje się wiele niesamowitych rzeczy. Są jednak dwie wskazówki, o których każdy dobry projektant powinien pamiętać.

1. Nie upychaj swojej strony internetowej. Jeśli na stronie jest zbyt wiele materii, niemożliwe staje się zrozumienie tego, co się dzieje.

2. Znakiem dobrego dewelopera jest to, że może on zminimalizować kod i nadal działać cuda ze stroną internetową.

wiadomość sponsorowana


Staje się to zbyt skomplikowane dla wyszukiwarek, jeśli na stronie internetowej jest zbyt dużo kodu. Na pierwszy rzut oka wszystko może wydawać się w porządku, ale Twój rozdęty kod może spowodować, że wyszukiwarki wykryją, że niektóre rzeczy są nie w porządku. Z tego powodu, roboty indeksujące mogą mieć trudności z łatwym rozpoznaniem Twojej strony.

8. Ograniczone użycie Flasha

Ogranicz użycie Flasha. Większość urządzeń i wyszukiwarek nie reaguje na flash w przyjazny sposób. Byłoby wskazane, aby uniknąć go całkowicie, jeśli to możliwe w projektowaniu strony przyjaznej dla SEO. Jeśli jednak używasz flasha, to nie ma potrzeby używania go w całej witrynie. Po drugie, nie ma potrzeby stosowania flasha do nawigacji. Ostatnia wskazówka jest taka, że nie należy stosować flasha do tekstu.

9. Uczyń nawigację łatwą dla każdego

Łatwa nawigacja na Twojej stronie zarówno dla użytkowników jak i wyszukiwarek jest niezbędna. Twoje menu musi być pomocne i funkcjonalne. Musisz połączyć swoje strony razem prawidłowo. Jeśli Twoi użytkownicy nie mogą rozgryźć Twojej metody nawigacji, zamkną Twoją stronę i przejdą na inną.

10. Wykorzystaj CSS Image Sprites

Używanie CSS image sprites jest również bardzo skuteczne w zmniejszaniu obciążenia serwera. Obrazek jest w zasadzie zbiorem obrazków połączonych razem w jeden duży. W porównaniu do kilku obrazów w małym rozmiarze, jeden duży obraz jest łatwiejszy i szybszy do pobrania.

11. Przyjazny dla drukarek

Posiadanie strony przyjaznej dla drukarek jest bardzo ważne. To daje odwiedzającym, wolność drukowania stron ich wyboru do przeglądania lub czytania w czasie wolnym. Upewnij się, że tekst nie jest trudny do odczytania, nie są drukowane puste strony, ani nie ma miejsca na przerażające uciążliwości, które ciągle wyskakują. Używając CSS, każda strona twojej strony internetowej może być wydrukowana z minimalną ilością zanieczyszczeń. Wraz z tymi wszystkimi punktami, upewnij się, że treść jest całkowicie czytelna.

12. W harmonii z różnymi rozdzielczościami

Kolejnym czynnikiem, który odgrywa kluczową rolę jest to, że Twoja strona powinna mieć elastyczność w skalowaniu w dół. Twoja strona powinna harmonizować niezwykle dobrze z wieloma rozdzielczościami i rozmiarami ekranu. To nie tylko telefony komórkowe, które mają wiele rozmiarów i rozdzielczości (iPad, smartfon, itp.) Ekrany komputerów stacjonarnych również mogą pochwalić się różnymi rozmiarami i rozdzielczościami od 19? do 24+ "Jesteś Twoja strona jest responsywna, to na pewno będzie działać dobrze ze wszystkimi odmianami.

13. HTML5 i CSS3 (Validated)

HTML 5 i CSS3 dobrze ze sobą współpracują i mogą pomóc w uczynieniu strony elegancką, czystą i szybką. HTML5 jest na tyle elastyczny, że może być skalowany w dół zgodnie z potrzebami nowych mediów. HTML5 posiada zaawansowane funkcje w porównaniu do starego HTML. CSS3 przyspiesza pobieranie stron i nadaje witrynie nowy, interaktywny charakter. Walidacja jest jednym z najbardziej niezbędnych elementów dobrego rozwoju kodu, chociaż strona może funkcjonować również bez niej. Jednakże, projektant strony powinien robić wystarczająco czysty kod, aby HTML walidował się prawidłowo. Walidacja jest również konieczna dla CSS. Ogólnie rzecz biorąc, walidacja powinna być traktowana jako niezbędny element dobrego rozwoju kodu.

Więcej artykułów SEO na Just Creative

  • 10 mniej znanych technik SEO, aby uzyskać wyższą pozycję w rankingu
  • 7 strategii, aby Facebook był przyjazny dla SEO
  • 20 porad i technik SEO na stronie
  • 10 zasad SEO dla projektantów
  • Projektowanie stron internetowych z myślą o SEO i konwersji
  • 9 porad SEO, o których prawdopodobnie zapomniałeś
  • Jak zoptymalizować stronę internetową typu single page

2016 SEO Tips Infographic

Podziękowania dla iKozmik.com za powyższą infografikę.

-

Author Bio : Alan Alaxandar jest blogerem z doświadczeniem w pisaniu na różne tematy, w tym AdWords, PPC i więcej. Obecnie pisze dla butikowej firmy marketingu w wyszukiwarkach o nazwie Saba SEO w San Diego.

Autor

Radosław Nowak

Redakcja oferion.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@oferion.pl

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z projektem firmowych gadżetów. Pokazujemy, jak ważne są firmowe wizytówki, oraz co powinno się na nich znajdować. Zaskocz swoich klientów oryginalnymi gadżetami reklamowymi.

Zadbaj o swój biznes: Ergonomiczna klawiatura, a komfort pracy biurowej