Spojrzenie na aktualizacje druku cyfrowego

Każdy dzień rodzi nowe innowacje technologiczne i jest tylko coraz lepszy. Świat poligraficzny również wprowadził pewne realne ulepszenia. Techniki poligraficzne różnią się od siebie, ponieważ gałęzie przemysłu chcą wybrać tę, która odpowiada ich potrzebom.

Ulepszenia w zakresie druku cyfrowego

Ulepszenia zostały wprowadzone dzięki lepszej innowacyjności i technologii. Aplikacje do sprawdzania ilustracji, dostosowywania wiązek i zaawansowane aplikacje drukowania strumieniem atramentu odnotowały w ciągu ostatniej dekady znaczną poprawę. Na przykład, sprawdzanie aplikacji ilustracyjnych, w których wykorzystywane są silniki jednoprzebiegowe, farba okazuje się ważna.

Drukarki nadal szukały tuszu, którego części w stanie płynnym znajdują się w głowicy drukującej. Jednak na danym podłożu wysychają one w mgnieniu oka. Zbieranie się plamek, umieranie i przelewanie może nastąpić szybko, dlatego tak ważne jest szybkie utwardzanie. Farby na wale elektronowym mogą osiągnąć te szczególne cele drukowania.

Druk cyfrowy

Ten rodzaj druku doskonale nadaje się do typografii, detali i projektów dopasowanych kolorystycznie. Druk cyfrowy jest w zasadzie techniką drukarską, która używa powłoki. Nie zawiera ona farby drukarskiej, która opiera się na wierzchu papieru, lecz jest wchłaniana i nie wymaga podeszwy. W rzeczywistości oznacza to, że mogą one akceptować osobiste style, które mogą mieć różne informacje łatwo i taniej. Jakość znacznie wzrosła ze względu na swój początek.

Druk arkuszowy

W druku offsetowym wykorzystuje się płyty, które w ramach procedury druku są cieniowane. Jest to nadal najbardziej regularnie stosowana strategia druku i często nazywana jest litografią równowagi. Istnieją dwa rodzaje druku offsetowego o nazwie Sheet-Fed, w którym pojedyncze arkusze są zachęcane do drukarki. Drugi z nich to Web Offset. Web Offset jest używany do drukowania z ogromnych rolek i może być wykorzystany do szybkiego dostarczania ogromnych ilości drukowanych materiałów. Kilka przedsięwzięć może obejmować tylko 2 odcienie, niektóre mogą wykorzystywać standardowy proces CMYK 4 cieniowania. Inne mogą wymagać znacznie więcej niż to, z roszczeniem do sławnych odcieni spotowych, lakierów i asortymentu powłok podobnie dostępne.

 

Autor

Michał Szumlański

Redakcja oferion.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@oferion.pl

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z projektem firmowych gadżetów. Pokazujemy, jak ważne są firmowe wizytówki, oraz co powinno się na nich znajdować. Zaskocz swoich klientów oryginalnymi gadżetami reklamowymi.

Zadbaj o swój biznes: Ergonomiczna klawiatura, a komfort pracy biurowej