Plusy druku offsetowego

Co to jest Web Offset Printing?

Więc, czym dokładnie jest web offset? Proces zwojowego druku offsetowego polega na ciągłym podawaniu rolki papieru przez prasę drukarską. Różni się on od druku arkuszowego, w którym wykorzystuje się pojedyncze kawałki papieru, które są wstępnie przycięte, a następnie podawane do prasy. Istnieją dwa rodzaje rolowego druku offsetowego:

Podgrzewacz - Po zadrukowaniu papieru, tusz jest suszony poprzez przepuszczenie zadrukowanego papieru przez piec. Proces ten jest stosowany w czasopismach, katalogach i innych wysokonakładowych produktach drukarskich.
Coldset - Podczas tego procesu farba drukarska wysycha stopniowo poprzez odparowanie i wchłonięcie. Druk na zimno jest powszechnie stosowany w gazetach i jest jedną z najbardziej opłacalnych form druku.
Web Offsetowe magazyny drukarskie

Jeśli chodzi o obrazy, ten rodzaj zadania drukowania wymaga wydrukowania obrazu, który chcesz odtworzyć, na płycie, która następnie jest tłoczona na gumowym wykrojniku, który jest zrolowany na materiał, a ostatecznie tworzy obraz na papierze. Stąd właśnie bierze się termin offset.

Internetowy druk offsetowy najlepiej nadaje się do wysokonakładowych publikacji, takich jak książki, czasopisma, gazety, katalogi i broszury. Większość komercyjnego druku katalogów, czasopism i książek jest wykonywana na rolowych maszynach offsetowych.

W druku offsetowym zwojowym tekst i obrazy są umieszczane na płytach. Następnie są one przenoszone na gumowy koc, a następnie na papier. Druk offsetowy zwojowy nie produkuje żadnych szkodliwych substancji chemicznych i jest idealny do dużych nakładów drukarskich ze względu na szybkość, niski koszt, elastyczność i stałą jakość! Sprawdź korzyści płynące z internetowego druku offsetowego.

1. Prędkość
Zwojowe prasy offsetowe wykorzystują duże zwoje papieru, które są cięte podczas drukowania lub po jego zakończeniu. Prasy te mogą drukować dziesiątki tysięcy stóp papieru na godzinę, a operatorzy nie muszą ładować ich z przyciętymi arkuszami. W przypadku zwojowej prasy offsetowej produkcja dużej ilości egzemplarzy katalogu lub czasopisma jest szybka i łatwa. Technicy mogą również szybko wymieniać płyty, co sprawia, że codzienna produkcja jest znacznie bardziej efektywna.

2. Efektywność kosztowa
Rolki papieru są zwykle o połowę tańsze od papieru ciętego, więc zwojowe prasy offsetowe mogą produkować wysokiej jakości wydruki za niską cenę. Mogą one również przyjmować cieńszy, tańszy papier do czasopism i podobnych publikacji. Wszystko zależy od potrzeb konkretnego projektu i wizji klienta co do produktu końcowego.

Chcesz, aby Twoja praca drukarska została wykonana dość szybko?  Kolejną zaletą wyboru druku offsetowego rolowego jest czas i wydajność.  Prasy rolkowe wykorzystują rolki papieru, a nie arkusze papieru.  Pozwala to na większą prędkość i wydajność w procesie drukowania.

Wykorzystanie druku offsetowego w Twoim projekcie jest bardzo opłacalne.  Jeśli potrzebujesz wyprodukować dużą ilość wysokiej jakości wydruków, to jest to mądry wybór.

3. Elastyczność
Drukarki web offsetowe mogą również wykonywać dodatkowe zadania, takie jak cięcie, składanie i perforowanie papieru. Grzałkowe prasy do wstęg posiadają lampy suszące, podobnie jak duży piec, które szybko ustawiają atrament w celu uzyskania wysokiej jakości obrazu. Wstęgowe maszyny offsetowe Solo Printing to jedne z najnowszych dostępnych modeli, wyposażone w najnowocześniejszą technologię.

4. Jednolita jakość
Kiedy Twoja firma poligraficzna korzysta z najnowszych technologii i wewnętrznych systemów zaawansowanych interfejsów, możesz oczekiwać wysokiej jakości wyników za każdym razem z szybkim wdrożeniem.   Dzięki zaawansowanym technologicznie prasie rotacyjnej, takiej jak 6-cio jednostkowa Komori 38 S, produkowana jest niezrównana jakość z pełną gamą opcji, np:

  • Składanie w linii i arkusze
  • Automatyczna płyta
  • Kolor pętli zamkniętej
  • In-line woda i klejenie, i więcej!

5. Idealny do druku na dużą skalę
Jedną z głównych zalet druku offsetowego jest duży wolumen druku, który można wykonać przy zachowaniu spójności wyników. Jeśli szukasz czegoś na dużą skalę, druk offsetowy mieści się w większych proporcjach niż druk arkuszowy może bez uszczerbku dla jakości.

6. Pantone Color Matching
Pantone Color Matching - Solo Printing Miami

Jeśli Twój projekt wymaga użycia systemu Pantone Machine, druk offsetowy może zapewnić Ci najbardziej dokładne dopasowanie.  Kolejną zaletą druku offsetowego jest to, że jeśli musisz drukować tylko w czerni i bieli, koszt będzie znacznie niższy i zaoszczędzi Ci pieniędzy.

 

Autor

Michał Szumlański

Redakcja oferion.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@oferion.pl

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z projektem firmowych gadżetów. Pokazujemy, jak ważne są firmowe wizytówki, oraz co powinno się na nich znajdować. Zaskocz swoich klientów oryginalnymi gadżetami reklamowymi.

Zadbaj o swój biznes: Ergonomiczna klawiatura, a komfort pracy biurowej