Co to jest druk arkuszowy? Kiedy powinien być używany?

Podczas gdy większość ludzi interesuje się tylko wynikiem, ważne jest, aby wiedzieć, jak każdy projekt jest drukowany, aby zapewnić wyjątkowy produkt końcowy. Proces druku jest niezbędny do uzyskania efektu końcowego, wpływając na wynik i sprawiając, że kluczowe znaczenie ma profesjonalna i profesjonalna realizacja usługi druku.

Usługi w zakresie druku arkuszowego

doświadczenie w dostarczaniu najwyższej jakości za każdym razem. Ponieważ druk arkuszowy jest ważnym elementem tego procesu, odkryjmy, czym dokładnie jest i kiedy powinien być wykorzystywany w celu zaspokojenia Państwa potrzeb w zakresie druku.

Co to jest druk arkuszowy?
Jeśli nie wiesz, co to jest druk arkuszowy, nie jesteś sam. Przy planowaniu kolejnego projektu ważne jest, aby być świadomym dostępnych technik druku. Prawda jest taka, że jeśli wydrukowano już wiele projektów, to najprawdopodobniej kilka z nich powstało w technice znanej jako Sheet-Fed Printing.

Druk arkuszowy jest wysokiej jakości litografią, która wykorzystuje ręcznie podawane arkusze papieru lub rolki z ciągłym podawaniem, które mogą być cięte w zależności od potrzeb. Nazwa mówi sama za siebie, papier jest podawany do drukarki. Druk arkuszowy różni się od druku zwojowego, w którym wykorzystuje się zwoje papieru do ciągłego podawania do drukarki zwojowej i cięcia po całkowitym zakończeniu drukowania.

Kiedy należy stosować drukowanie arkuszowe?
Druk arkuszowy jest idealny dla małych i średnich projektów graficznych. Większość profesjonalnych drukarni nie oferuje nawet druku zwojowego na projektach tych rozmiarów. Najczęściej spotykane projekty druku arkuszowego obejmują:

 • Nagłówek listu
 • Materiały piśmiennicze
 • Wizytówki
 • Ulotki
 • Broszury

Niestandardowe formy prowadzenia działalności gospodarczej, i więcej
Maszyny arkuszowe nie są tak szybkie jak maszyny zwojowe, ale nie wymagają tak dużej siły roboczej, są łatwe w konfiguracji w porównaniu z drukarkami zwojowymi i nie zatrzymają Twojego projektu na swojej drodze, jeśli pojawi się problem.

Podczas gdy maszyny do druku zwojowego oferują zwiększoną funkcjonalność, są cięższe, tańsze, głośniejsze i mają zwiększone zapotrzebowanie na moc. Jeśli na którymś z etapów procesu drukowania coś pójdzie nie tak, cały projekt zostanie całkowicie wstrzymany. W przypadku drukarki arkuszowej, jeśli nóż lub folder przestaną działać, Twoje zadanie drukowania będzie kontynuowane bez przerywania pracy. Wynik końcowy - drukarki arkuszowe są najlepsze, gdy Twój projekt musi być wysokiej jakości i ukończony w odpowiednim czasie.

Jakie są korzyści z druku arkuszowego?
Druk arkuszowy daje więcej możliwości przy najwyższej jakości wyników. Korzyści obejmują:

 • Specjalistyczne wykończenia:
 • Lakier - połysk, tępy i matowy
 • Wodny - Overall, Gloss, Matte, Dull, i Soft-Touch
 • UV - punktowy i ogólny połysk, matowy, matowy, teksturowany i błyszczący
 • Elastyczność: Druk arkuszowy oferuje wyższy stopień elastyczności
 • Prędkość: Druk może wykonać do 15.000 wydruków na godzinę

Dzięki tym wszystkim wielkim zaletom, druk arkuszowy jest rozwiązaniem dla wyjątkowego produktu końcowego. Druk arkuszowy oznacza również mniej odpadów oraz mniej czasu na przygotowanie i przygotowanie produktu do druku.

 

Autor

Michał Szumlański

Redakcja oferion.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@oferion.pl

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z projektem firmowych gadżetów. Pokazujemy, jak ważne są firmowe wizytówki, oraz co powinno się na nich znajdować. Zaskocz swoich klientów oryginalnymi gadżetami reklamowymi.

Zadbaj o swój biznes: Ergonomiczna klawiatura, a komfort pracy biurowej