Projektowanie dla Digital Marketing Media

Ponieważ technologia zmienia się tak szybko, projektowanie dla cyfrowych mediów marketingowych stało się oczekiwaniem. Od interaktywnych stron internetowych po animowane filmy i efekty 3D, trudno nie być zafascynowanym możliwościami i talentem stojącymi za tymi kreacjami. Pomimo fajnego czynnika, jeśli strona internetowa, wideo lub post społecznościowy nie osiągają celów i zadań wyznaczonych dla tego projektu, czas poświęcony na tworzenie był daremny.

Ważne jest, aby zrozumieć, że projektowanie dla mediów cyfrowych to coś więcej niż tylko fajny projekt interaktywny. Chodzi o dane, zrozumienie odbiorców, co ich wyzwala, na jakim etapie cyklu zakupowego się znajdują i wiele innych. To powinno działać w zgodzie z pełną strategię marketingową od druku do transmisji, e-mail, mediów społecznościowych i reklamy online. Oto kilka rzeczy do rozważenia przed rozpoczęciem projektowania mediów marketingu cyfrowego.

Projektowanie dla Digital Marketing Media Guideline

Zrozumieć Cele i Cel: Konieczne jest, aby projektant zrozumiał, jakie są cele i zadania projektów cyfrowych. W przeciwieństwie do projektowania do druku lub nadawania, istnieje wyższy poziom przejrzystości w zakresie wydatków marketingowych z reklamy cyfrowej. Analityka, która stoi za wezwaniem do działania, jest krytyczna zarówno dla projektantów, jak i dla marketerów. Jeśli cele i zadania nie są jasno zakomunikowane w projekcie, szansa na to zostanie zaprzepaszczona.

Zrozumieć Digital Channel of Communication: W przypadku mediów cyfrowych kluczowe znaczenie ma zrozumienie, dla którego kanału projektujesz, ponieważ będzie on miał wpływ na projekt i sposób, w jaki przekaz będzie przekazywany.

Podczas tworzenia dla mediów społecznościowych, masz więcej swobody, aby być kreatywnym, pozostając w ramach standardów marki. Projekty w mediach społecznościowych powinny być przykuwające uwagę, nie będąc zbyt zajęte. Powinny one emocjonalnie łączyć się z publicznością z twoim wezwaniem do działania jako drugorzędna uwaga. Podczas projektowania reklam internetowych, trzeba być bardziej świadomym i zwięzłym w swoim projekcie. Wiadomość jest ostrość z wyraźnym wezwaniem do działania, aby towarzyszyć reklamie. Istotne jest również, aby zachować typografię jako ostrość. To jest zwykle, gdy projektanci brakuje znaku, ponieważ nacisk jest na projekt i efekty vs. typografii. Reklamy internetowe są zazwyczaj małe i mają niską rozdzielczość. Kiedy dodasz zbyt wiele elementów do reklamy internetowej, tracisz wiadomość i wezwanie do działania. Prośba o ograniczenie rozmiaru pliku: Standardem jest otrzymywanie wymiarów dla reklamy internetowej, ale wielokrotnie rozmiar pliku jest często przemyślany.

Podczas projektowania dla cyfrowych mediów marketingowych, rozmiar pliku jest najważniejszym elementem. Określa on, czy reklama będzie renderować dokładnie, jak również czas obciążenia strony internetowej i poczty elektronicznej. Zapytaj o Analytics: Projektanci i marketerzy zawsze pracowali równolegle od siebie i relacja zazwyczaj kończy się po stworzeniu projektu. W przypadku mediów cyfrowych, praca zespołowa przez cały czas trwania kampanii, w tym również po jej zakończeniu, ma decydujące znaczenie dla dalszego sukcesu. Zrozumienie sposobu, w jaki Twój projekt został zrealizowany, pomoże Ci zaprojektować wyniki i zbudować lepsze portfolio dla siebie. Ważne jest, aby zrozumieć, że projektowanie dla mediów cyfrowych to przede wszystkim dane.

Pomyśl o dużym obrazie: Zróżnicuj siebie, myśląc całościowo podczas projektowania. W dzisiejszych czasach ważne jest, aby projektanci i marketerzy rozumieli wielokanałowe podejście w celu uzyskania najlepszych doświadczeń dla klientów. Na przykład, podczas projektowania do druku, rozważyć, jak Twój projekt będzie wyglądać cyfrowo. Zajęte tło może pracować dla druku, ale nie dla cyfrowego. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy wziąć pod uwagę stałe kolory, wyraźne czcionki typu i wyraźny punkt skupienia.

Aby uzyskać najlepsze wyniki kampanii, zarówno projektanci, jak i marketerzy muszą współpracować. Ważne jest, aby skupić się na celach i zadaniach, jednocześnie pozwalając sokom kreatywnym przepływać przez projekt.

Autor

Patryk Wieczorek

Redakcja oferion.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@oferion.pl

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z projektem firmowych gadżetów. Pokazujemy, jak ważne są firmowe wizytówki, oraz co powinno się na nich znajdować. Zaskocz swoich klientów oryginalnymi gadżetami reklamowymi.

Zadbaj o swój biznes: Ergonomiczna klawiatura, a komfort pracy biurowej