Najlepsze segregatory dla Twoich dokumentów

Skoroszyty zapewniają bardzo potrzebną organizację w chaotycznym papierowym świecie.

Nawet jeśli wydaje się, że masz mniej papierów w swoim życiu, z przejściem na głównie elektroniczne pliki i organizację w chmurze, utrzymanie wszystkich swoich papierów w porządku nigdy nie było ważniejsze - i nie powinno być zaniedbywane.

To umiejętność i praktyka, że nie powinniśmy pozwolić sobie na wyginięcie tylko dlatego, że mamy więcej papierowych teczek w naszym życiu. Ogólnie rzecz biorąc, kiedy mamy coś w formie papierowej, to dlatego, że jest to naprawdę ważne - co jest tym bardziej powodem, aby utrzymać to w organizacji i bezpieczeństwie.

I to tam, gdzie jest uniwersalny segregator. Skoroszyty są czystym, prostym i zorganizowanym sposobem na przechowywanie i sortowanie wszystkich twoich papierowych plików. Ale może masz złe doświadczenia z używaniem segregatorów, albo myślisz, że są one po prostu brzydkie.

Uwierz nam, kiedy mówimy, że masz bardziej stylowe, wyrafinowane i profesjonalne opcje do wyboru niż kiedy byłeś dzieckiem.

Uszczypane palce, podstawowe kolory i płatkowe okładki nie są już potrzebne; oto wszystko, czego powinieneś szukać w funkcjonalnym, ale profesjonalnym, dorosłym segregatorze i różne opcje, które sami kupilibyśmy i polecilibyśmy Ci!

Opcje segregatorów są liczne

Piękne i profesjonalne, super funkcjonalne segregatory są tam na zewnątrz. Aby znaleźć najlepszy segregator dla Ciebie, podzielmy różne opcje, z których musisz wybrać i posegregujmy, czego potrzebujesz.

1. Zewnętrzna strona segregatora i to, co widzisz najpierw

Zwykłe kolory i okładki, które zginają się i rozdzierają w szwach są problemami, które dręczą spoiwo powszechne. Ale jeśli zamierzasz przechowywać segregatory na półce w swoim biurze lub zabrać je ze sobą na spotkania, potrzebujesz czegoś bardziej złożonego i spójnego, prawda?

Najpierw rozważ kilka rzeczy:

 • Gdzie będzie mieszkał ten segregator (na zewnątrz na półce lub za drzwiami szafki)? Chcesz mieć spójny wygląd wśród wszystkich rozmiarów/kształtów segregatorów lub przestrzeni, w której będą one przechowywane?
 • Czy musi ona odzwierciedlać estetyczne elementy powierzchni pod względem koloru, wzoru, materiału, rozmiaru?
 • Będzie jeździć z tobą po mieście czy na spotkania? Być może będzie musiał wytrzymać rozlanie, podróżowanie i zużycie, jeśli to zrobi.

W zależności od potrzeb, najtrwalsze segregatory, które mogą wytrzymać podróż i wysokie zużycie, użyj wytrzymałych materiałów, takich jak deska Davey, a nie tylko plastik czy cienka tektura. Płyta Davey'a jest płytą pilśniową o wysokiej gęstości, powszechnie stosowaną w introligatorstwie, która jest na ogół gruba i wytrzymała bez względu na grubość, w jakiej występuje (występuje w różnych grubościach).

Należy również zwrócić uwagę na rozszczepialne krawędzie, aby kręgosłup dobrze trzymał się drogi i często się otwierał i zamykał.

Na podobnej zasadzie, kolejną świetną cechą są wzmocnione narożniki! Odrobina metalu po zewnętrznej stronie narożników powstrzymuje spoiwo przed zginaniem się lub zaczepieniem i rozerwaniem. Mała cecha, która opłaca się w dużym stopniu.

Opcje kolorów, materiałów i wzorów są bogate, więc bez względu na to, czy potrzebujesz podstawowych czarno-białych czy bardziej nowoczesnych kolorów metalicznych, prawdopodobnie znajdziesz je zarówno w materiałach nieplastikowych. Na przykład, księgarnia (materiał podobny do materiału z papierem lub mocnym podłożem) i opcje opatentowanej/ wegańskiej skóry są bardziej wyszukanymi i profesjonalnymi materiałami do spoinowania zewnętrznego dla Twojego dorosłego życia. Z odrobiną detali na zewnętrznej stronie segregatora, zwykły segregator nadal ma podwyższone czucie.

2. Rozmiary i wymiary spoiw

Zastanów się, ile papierów musisz złożyć i do jakiego rodzaju papierów zamierzasz ich użyć, aby dowiedzieć się, jak duży segregator można dostać. Nie zapomnij też pomyśleć o wadze; im więcej chcesz złożyć segregator, tym cięższy będzie niezależnie od tego, jak ciężki jest sam segregator. Typowe 3-pierścieniowe rozmiary segregatorów (w grubościach), które mieszczą się na 8,5×11 arkuszy papieru to m.in:

 • 0,5 cala
 • 1 cal
 • 1,5 cala
 • 2 cale
 • 3 cale
 • 4 cale

Skoroszyty dostępne są w mniejszych, miniaturowych rozmiarach, które najlepiej sprawdzają się na 5,5×8,5 arkuszy papieru.

3. Super ważna rola pierścieni segregatorów

Tu często zawodzą segregatory. Spoiwo może wyglądać wspaniale na zewnątrz, ale kiedy idziesz otworzyć lub zamknąć pierścionki i rzeczywiście użyć go zgodnie z przeznaczeniem, pierścionki pękają niebezpiecznie, są trudne do pracy, lub nie pozwalają na gładkie przerzucanie papieru, albo ze względu na kształt pierścionka lub pierścionki nie łączą się równomiernie.

Segregatory, które mają grubszą lub wyściełaną dźwignię/przycisk zakładkowy, znacznie ułatwiają otwieranie segregatorów, ponieważ dają Ci coś do chwytania. Jeśli będziesz często wkładał lub wyrzucał papiery do lub z

Jeśli chodzi o opcje dzwonka, są co najmniej 4 do wyboru:

 • O-ring - w kształcie O
 • Pierścień skośny - okrągły z jednej strony, ale płaski i pod kątem po przeciwnej stronie
 • Pierścień D - w kształcie litery D
 • Smart ring - schludny, otwierany system pierścieniowy, który pozwala na łatwe przenoszenie arkuszy, bardziej jak w notebooku

Kształt pierścienia segregatora, który wybierzesz, w tym rozmiar samego segregatora, będzie miał wpływ na to, ile kartek papieru możesz zmieścić w segregatorze. Na przykład, 1,5-calowy segregator z O-ringiem może pomieścić do około 280 stron, w porównaniu z 318 stronami w pierścieniu skośnym i 375 stronami w pierścieniu D (bardziej szczegółowy wykres znajduje się na stronie internetowej Folderów firmowych).

Więc jeśli chcesz zmaksymalizować swoją przestrzeń, O-ring może nie być najlepszym rozwiązaniem.

4. Dzwonki i gwizdki do segregatorów

Celem segregatora jest bezpieczne przechowywanie papierów, co jest bardzo ważne, ale masz możliwość wyboru segregatorów z pewnymi przydatnymi dodatkami, które maksymalizują jego wykorzystanie.

Niektóre segregatory posiadają wkładki zewnętrzne, wsuwki lub okienko wzdłuż grzbietu, które pozwalają na łatwe i szybkie etykietowanie segregatora. Pomaga to w dodatkowej organizacji.
Inne segregatory mają wewnętrzne kieszenie na te luźne lub małe przedmioty, które trzeba szybko schować i później odpowiednio spiłować. Kieszenie te znajdują się zazwyczaj z przodu i/lub z tyłu segregatora, co ułatwia ich wkładanie i dostęp do nich. Niektóre z nich mogą być również wyposażone w pionowe opcje wstawiania, jeśli to Ci się podoba!
Unikalną cechą, którą znaleźliśmy w kilku segregatorach jest wnętrze do suchego wymazywania! Jest to zabawny i łatwy sposób na zapisywanie szybkich notatek lub pomysłów bez użycia papieru.
Przegródki do segregatorów to najlepszy sposób na uporządkowanie i oddzielenie dokumentów, które przechowujesz w segregatorze. Karton jest wytrzymały, ale nie jest znacząco ciężki, zapewniając wsparcie i separację.
Nasze topowe kostki do segregatorów dla Ciebie
Metalowa szmatka do książek 3-Ring Binder: W materiale złotym i różowym złota księgarskiego, ze wzmocnionymi narożnikami, oprawą płyt Davey'a, suchym wymazem wewnątrz i złotymi akcentami na zewnątrz, to piękny, funkcjonalny wybór do pracy i osobistych projektów.
Spoiwo przypominające skórę w czarnej, wegańskiej skórze i biały patent to klasyka. Obie opcje mają podobne szczegóły i cechy jak spoiwo metalowe powyżej, o lekkiej wytrzymałości.
Okrągły pierścieniowy segregator typu Vintage Hardback Book Style jest dostępny w wyjątkowym i wytrzymałym stylu o tej samej fakturze i wrażeniu przenoszenia na wewnętrzną stronę segregatora. Plus, ma wewnętrzne kieszenie.
Avery Durable View Binder jest dostarczany bez rozdarcia, z odpornymi na rozerwanie krawędziami w podstawowych opcjach kolorystycznych.
Segregatory Bloom Daily Planners są jasne, kolorowe i występują w zabawnych wzorach. Nie są one dostarczane z wewnętrznymi kieszeniami i są dostępne tylko w rozmiarze jednego cala, ale są wykonane z mocnego, nieplastycznego materiału.

Kieszenie na papier segregatorowy doskonale łączą w sobie zalety przekładki z funkcją kieszeni. Jeśli segregator nie posiada wewnętrznych kieszeni, ale trzeba przechowywać luźne papiery, to jest to rozwiązanie.
Uwielbiamy te 8-Tab Dividery, ponieważ dają one możliwość oznaczenia różnych części segregatora na górze, z boku lub obu. Jest nawet miejsce na zapisanie kilku szczegółów na temat tego, co zawiera ta część twojego dzielnika. Potrzebujesz więcej miejsca na notatki? Nawet tylna strona każdej zakładki jest wyłożona!

Autor

Radosław Nowak

Redakcja oferion.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@oferion.pl

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z projektem firmowych gadżetów. Pokazujemy, jak ważne są firmowe wizytówki, oraz co powinno się na nich znajdować. Zaskocz swoich klientów oryginalnymi gadżetami reklamowymi.

Zadbaj o swój biznes: Ergonomiczna klawiatura, a komfort pracy biurowej