Nie tak przyjazna dla środowiska prawda o akrylowych zaproszeniach na wesele


Trend akrylowego zaproszenia na wesele rośnie, widzimy go w mediach społecznościowych, blogach ślubnych, a może nawet dostałeś go w mailu. O ile są one eleganckie, o tyle akrylowe zaproszenia ślubne są niezwykle rozrzutne, zwłaszcza gdy wciąż można mieć ten sam czynnik "WOW" z odpowiednimi zapasami papieru, które są w stanie być poddane recyklingowi i korzystać z zapasów papieru pochodzących ze zrównoważonych źródeł. My, Paperlust, znajdujemy lepsze sposoby na dostarczanie najlepszych na świecie produktów papierniczych, a jednocześnie dbamy o środowisko naturalne. Mamy już o wiele za dużo niezrównoważonych materiałów na świecie, a akrylowe zaproszenia ślubne są zbędnym tworzywem sztucznym, którego można uniknąć. Oto kilka innych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed zaangażowaniem i zakupem w ten trend i dlaczego nie oferujemy akrylowych zaproszeń ślubnych.

TO NIE JEST PRZYJAZNE DLA ŚRODOWISKA
Jednym z największych szyszek z akrylowymi zaproszeniami na wesele jest to, że nie jest on przyjazny dla środowiska. Akryl jest tworzywem sztucznym, które reprezentuje rodzinę termoplastów na bazie ropy naftowej, wykonanych z pochodnej gazu ziemnego. Tak więc nie tylko nie nadaje się do recyklingu, ale też akryl nie jest wykonany z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu, musi być produkowany z pierwotnych paliw kopalnych. Zaproszenia na wesele są uważane za przedmiot jednorazowego użytku i bądźmy szczerzy, oprócz Was, Waszych rodziców i tego jednego super sentymentalnego przyjaciela, który gromadzi każdy bilet, zaproszenie, kartki urodzinowe, notatki pisane i tak dalej... Wasze zaproszenia pójdą do kosza, jak tylko ślub się skończy i długo minie. Można by argumentować, że można by ponownie wykorzystać akrylowe zaproszenia na wesele jako super niezręczne podkładki, ale czy naprawdę chciałbyś, aby twoje zaproszenie służyło temu celowi?

W miarę jak dostawcy usług weselnych stają się coraz bardziej świadomi kwestii ochrony środowiska, łatwiej niż kiedykolwiek jest znaleźć zaproszenia, które są drukowane na papierze z recyklingu lub zapasach ulegających biodegradacji. Za tę samą cenę, dlaczego nie zdecydować się na piękne papierowe zaproszenia z pieczątką foliową lub typografią, a mimo to pozostawić wielkie wrażenie.

KOSZT
Istnieją hurtownie akrylowych zaproszeń na wesele, które zaoferują Państwu tanie akrylowe zaproszenia na wesele, które brzmią zbyt dobrze, aby mogły być prawdziwe, niestety jest to zbyt dobre, aby mogły być prawdziwe. Istnieją różne rodzaje tworzyw sztucznych o różnym stopniu przejrzystości, plexi akrylowe zaproszenia ślubne gwarantują, że Wasze zaproszenia będą przezroczyste, podczas gdy dolna część plastikowych akrylowych zaproszeń ślubnych może wydawać się mglista i gimmicky.

Niektórzy mogą rozważyć ucieczkę od robienia własnych akrylowych zaproszeń ślubnych DIY DIY, aby pomóc w kosztach i należy ich ostrzec, że nie jest to tak łatwe, jak to wygląda. Długopisy i farba mogą być łatwo przetarte lub zmyte z akrylu, jedyną trwałą aplikacją na akryl jest drukowanie przez specjalistyczne drukarki. Inne sposoby nanoszenia czegokolwiek na plastikowy materiał to nakładanie "naklejek", takich jak naklejki winylowe lub wycięte powierzchnie oraz używanie specjalnych długopisów, jednak nadal można te aplikacje porysować lub zedrzeć, jeśli nie jest się ostrożnym.

GŁÓWNE ZAGADNIENIA
Jak każde inne zaproszenie na wesele, wszystkie one będą musiały być wysłane do Twoich gości. Pary często zapominają o dodatkowych kosztach wysyłki i będą musiały wygospodarować nieco więcej środków z budżetu weselnego, aby zaproszenia dotarły na czas.

Wysokiej jakości grawerowane akrylowe zaproszenia ślubne są na tyle kosztowne, że niestety mogą wymagać wyższych opłat pocztowych w zależności od wagi i wielkości. Twoja lokalna poczta może również zdecydować się nie przekazywać tego jako dokumentu, ponieważ jest to plastik, a nie papier, co oznacza, że będą one musiały być wysyłane jako paczki zamiast listów, które czasami mogą kosztować więcej niż samo zaproszenie.

Do tego trzeba będzie wydać trochę więcej i zdobyć grube lub wyściełane koperty, ponieważ akrylowe zaproszenia ślubne są solidne i mają ostre krawędzie, jeśli ich rogi nie zostały zaokrąglone, wyraźne zaproszenia mają szansę rozerwać się przez kopertę przy niewłaściwym obchodzeniu się lub ruchu.

CZYTELNE PISMO
Jak cudownie może być, niektórzy z Twoich gości mogą nadal mieć trudności z odczytaniem informacji o Twoim ślubie ze względu na charakter czystego towaru. Pisanie na kartach akrylowych może być trudne do odczytania, jeśli nie ma wydrukowanego tła lub jeśli nie trzymasz go na jednolitym kolorze.

ODCISKI PALCÓW
Jeśli dostałeś próbkę akrylowego zaproszenia na wesele, możesz zauważyć również odciski palców, niestety, Twoi goście również. Bez względu na to, ile razy będziesz wycierać, nawet jeśli byłeś super ostrożny obchodząc się z nim w rękawiczkach płóciennych, twoi goście w końcu będą musieli dotknąć zaproszenia i rozmazać na nim swoje odciski palców też!

Nie tak przyjazna dla środowiska prawda o akrylowych zaproszeniach na wesele

UŻYJ ALTERNATYWY: VELLUM!
Jeśli nadal ciągnie Cię do pomysłu, aby mieć jasne zaproszenia ślubne, może zamiast tego przyjrzyj się papierowym zaproszeniom ślubnym vellum. Papiery przezroczyste, bardziej znane jako vellum w stacjonarnych papierach ślubnych, wykonane są z tych samych włókien, co zwykły papier, a jeśli pochodzą z przyjaznej dla środowiska papierni, oznacza to, że te papiery można łatwo poddać recyklingowi, a niektóre z nich posiadają nawet certyfikat FSC lub zawierają włókna z recyklingu. Choć nie jest to dokładnie to samo, co bezbarwne akrylowe zaproszenie na wesele, to jednak pozostawia wyjątkowe wrażenie na Państwa gościach.

 

Autor

Radosław Nowak

Redakcja oferion.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@oferion.pl

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z projektem firmowych gadżetów. Pokazujemy, jak ważne są firmowe wizytówki, oraz co powinno się na nich znajdować. Zaskocz swoich klientów oryginalnymi gadżetami reklamowymi.

Zadbaj o swój biznes: Ergonomiczna klawiatura, a komfort pracy biurowej