Jak tworzyć własne czcionki

Jest to artykuł gościnny autorstwa Sonii Mansfield*.

wiadomość sponsorowanaA więc chcesz być fontografem - śmiało przemierzać morze liter, mapując nowe alfabety, mając za towarzystwo jedynie ołówek i myszkę. A może po prostu masz wizję tego specjalnego projektu i chcesz, aby krój pisma był "po prostu taki". Tworzenie własnej czcionki nigdy nie było łatwiejsze, więc ruszaj i dowiedz się, jak stworzyć własną czcionkę.

Krok 1. Zacznij od czytania

Piszesz przez większość swojego życia, więc jesteś już mistrzem w stawianiu kropek nad i. Jednak tworzenie własnego kroju pisma jest pełne tajemniczych niebezpieczeństw, takich jak kwestie odstępów, których nigdy nie brałeś pod uwagę, chyba że przeszedłeś formalne szkolenie. Na przykład okrągłe formy (takie jak O) muszą znajdować się bliżej siebie niż formy proste (takie jak N). Litera O powinna być nieco wyższa niż litera H.

Te punkty wydają się subtelne, ale jeśli skąpisz na stypendium, nie spodoba ci się rezultat. Twój krój pisma będzie wyglądał niespójnie, jak czcionki Print Shop z czasów igłowych. Trenuj swoje oko i umysł. To inwestycja.

Aby uzyskać szybki kurs dotyczący niektórych zagadnień związanych z formą dla początkujących lub świetne wprowadzenie do globalnych zagadnień związanych z formą i stylem w typografii, wypróbuj następujące zasoby:


wiadomość sponsorowana  • "Podstawy" Tyepeworkshop;"
  • "Thinking with Type" Ellen Lupton;
  • Elementy stylu typograficznego Roberta Bringhursta;
  • Oraz towarzysząca jej książka Elements of Typographic Style Applied to the Web.

Krok 2. Uzyskaj pełny obraz poprzez szkicowanie

To prawda, że niektórzy projektanci czcionek pracują całkowicie na komputerze. W przypadku pierwszej czcionki nie jest to najlepszy pomysł - o wiele więcej można dowiedzieć się o odczuciach i wzajemnym oddziaływaniu kształtów liter, rysując swój pierwszy alfabet na papierze. Dokończ swoje poprawki teraz, gdy możesz zobaczyć duży obraz. Dokonuj poważnych poprawek czcionki ołówkiem, zamiast edytować ją w oprogramowaniu.

Zachowaj porządek - naszkicowany alfabet stanowi graficzny szkielet gotowej czcionki cyfrowej. Na tym etapie jakość linii i geometrii liter ma większe znaczenie niż odstępy między literami i liniami. Odstępy można edytować później. Gdy będziesz zadowolony, nanieś atrament na czcionkę, aby przygotować ją do skanowania!

Krok 3. Skanowanie i konwersja do postaci wektorowej

Kilka wskazówek dla początkujących: Skanuj w skali szarości; 300 dpi powinno zapewnić wystarczającą szczegółowość. Oczyść litery, najpierw używając narzędzia Krzywe w Photoshopie lub podobnego programu, aby usunąć zabłąkane linie i smugi, a następnie edytując je za pomocą narzędzi pędzla i gumki w razie potrzeby. Przed kontynuowaniem konwertuj alfabet na grafikę wektorową.

Krok 4. Naucz się oprogramowania do czcionek

wiadomość sponsorowana


Obecnie istnieje wiele świetnych narzędzi do fontów, ale najlepszym dla początkujących może być stary, sprawdzony Fontographer. Dlaczego? Istnieje najdłużej, ma największą liczbę ekspertów internetowych, a sieć jest pełna świetnych samouczków. Na przykład, Sitesource ma bardzo ciekawy samouczek. Jeśli opanowałeś już Photoshopa, oprogramowanie czcionek nie powinno sprawić ci żadnych trudności. Powinieneś mieć swoją czcionkę w gotowości do pracy!

Tworzenie pierwszej czcionki jest często trudną odyseją zrodzoną z konieczności. Drugi powinien być eksploracyjną wyprawą - rozciągającą twoje umiejętności projektowania graficznego, aby stworzyć coś pięknego. Krzywa uczenia się jest wysoka, więc trzymaj się jej - twoja trzecia wyprawa w fontsmanship będzie rejsem.

Koniecznie sprawdź też te zasoby dotyczące typografii.

*Sonia Mansfield jest redaktorem treści w PsPrint i redaktorem bloga PsPrint Printing and Design Blog. PsPrint to drukarnia internetowa, którą można śledzić na Twitterze i Facebooku.

Autor

Radosław Nowak

Redakcja oferion.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@oferion.pl

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z projektem firmowych gadżetów. Pokazujemy, jak ważne są firmowe wizytówki, oraz co powinno się na nich znajdować. Zaskocz swoich klientów oryginalnymi gadżetami reklamowymi.

Zadbaj o swój biznes: Ergonomiczna klawiatura, a komfort pracy biurowej