Gdzie znaleźć pracę freelancera? 13 najlepszych źródeł

Często jestem pytany o to, gdzie znajduję swoich klientów i mam to szczęście, że mogę powiedzieć "przez mojego bloga", ale to nie pomaga tym, którzy nie mają klientów przychodzących do nich.

Dlatego poniżej przygotowałem listę najlepszych zasobów do poszukiwania pracy dla freelancerów. Są to zasoby, które zawierają prawdziwe oferty pracy i nie są oszustwami agencyjnymi ani maskami dla usługi rejestracji na stronie internetowej. Trzynaście wymienionych tutaj stron nie ma określonej kolejności, ponieważ każda z nich ma swój urok.

wiadomość sponsorowana1 - Simply Hired

Jest to ogromna strona internetowa, która w jakiś sposób zdołała przyciągnąć prawie ćwierć miliona pracodawców każdego miesiąca. Jest załadowany tysiącami ofert pracy, z których wiele to oferty pracy związane z projektowaniem. Ogłoszenia mogą być wyświetlane nawet przez trzydzieści dni, co oznacza, że wiele z nich będzie już nieaktualnych, ale to kolejny powód, by regularnie sprawdzać stronę i łapać oferty pracy, zanim inni zdążą do nich zajrzeć.

2 - Lista ofert pracy na Behance

Behance to świetne miejsce do pochwalenia się swoim portfolio. Jest bardzo zaludniony innymi projektantami wszelkiego rodzaju, co oznacza, że istnieje duża konkurencja. Oznacza to również, że przyciąga wielu ludzi, którzy chcą pracować jako projektanci. Możesz wyszukiwać oferty pracy dla freelancerów, które uważasz za odpowiednie dla siebie.

3 - Coroflot

Ta strona internetowa oferuje oferty pracy, jeśli chcesz po prostu wskoczyć i znaleźć pracę, a także oferuje możliwość przesłania własnego profilu i umożliwienia pracodawcom przyjścia do ciebie. Nie jest to duża strona internetowa ani znana na całym świecie, ale jest to ukryty sekret wśród osób poszukujących pracowników projektowych.

4 - Krop

Na tej stronie znajdują się projektanci z różnym zakresem talentu i umiejętności. Oznacza to, że od czasu do czasu możesz zostać oszukany przez projektanta, który jest znacznie mniej wykwalifikowany niż ty. Mimo to jest to dobre miejsce dla projektantów o różnych umiejętnościach, doświadczeniu i kwalifikacjach, a także dobre miejsce do nawiązywania kontaktów i budowania listy klientów.

5 - Smashing Jobs

Ta strona internetowa przyciąga ponad 5 milionów użytkowników każdego miesiąca, więc jest tu dużo gałek ocznych. Większość publikowanych ofert pracy jest przeznaczona dla niezależnych projektantów. Istnieje kilka bardzo dużych firm korzystających z witryny w celu znalezienia nowych talentów, a także agencji i startupów z całego świata.


wiadomość sponsorowana6 - Fresh Web Jobs

Jest to strona o bardzo niskim wskaźniku użytkowników, ale daje to projektantom przewagę. Na tej stronie jest bardzo mała konkurencja, co oznacza, że masz duże szanse na sukces, jeśli aplikujesz na jedną z ofert pracy, gdy się pojawią. Na stronie nie ma fałszywych lub fikcyjnych ofert pracy, co oznacza, że wszystkie oferty są prawdziwe.

7 - Autentyczne oferty pracy

Ta strona istnieje od 2005 roku, jest prowadzona przez Camerona Molla i jest odwiedzana przez bardzo duże firmy. Można tu znaleźć szeroki zakres ofert pracy. Przynajmniej powinieneś zaglądać na stronę raz w tygodniu, aby sprawdzić, czy jakieś grube ryby nie publikują ofert pracy.

8 - AIGA Design Jobs

Jest to strona internetowa, która oferuje wiele ofert pracy dla projektantów. Istnieje duża konkurencja na oferowane stanowiska, ale są one publikowane przez poważnych pracodawców. Nie znajdziesz tu wielu pracodawców publikujących ogłoszenia i porzucających je. Większość tego, co widzisz, jest aktualna i istotna, ale nie ma tego zbyt wiele w porównaniu z innymi stronami internetowymi. Nie jest to szczególnie złe, ponieważ w innych witrynach możesz ubiegać się o wiele ofert pracy, które nie istnieją. Na tej stronie przynajmniej wiesz, że ubiegasz się o prawdziwą pracę u zainteresowanego pracodawcy.

9 - Freelanced

Freelanced to sieć mediów społecznościowych dla freelancerów, co oznacza, że możesz budować swoją wiarygodność w taki sam sposób, jak w innych sieciach społecznościowych. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które są kompetentnymi projektantami i mają duże doświadczenie, ale są również nowicjuszami w świecie freelancerów i nie mają jeszcze dużej reputacji. Projekt wymaga jednak aktualizacji.

10 - Guru

Jest to duża strona internetowa, która regularnie oferuje wiele zleceń projektowych. Często można tu znaleźć kilka ofert pracy, które są bardzo dobrze płatne, a im lepszą reputację zdobędziesz, tym więcej możesz poprosić o pracę projektową.

11 - Mashable Job Board

wiadomość sponsorowana


Doskonała i renomowana strona internetowa z mnóstwem opcji pracy!

12 - Craigslist

Nie bój się sprawdzać sekcji z ofertami pracy. Sprawdź oferty "web / info design" lub "art / media / design".

13 - UpWork

Po prostu utwórz profil i pokaż się. To świetny sposób na zbudowanie portfolio, zarobienie dodatkowej gotówki i zdobycie doświadczenia.

14 - Hubstaff Talent

Nowe miejsce do wyszukiwania talentów!

Kroki do wykonania stąd

  1. Dodaj do zakładek wszystkie odpowiednie tablice ogłoszeń
  2. Znajdź 3 oferty pracy, które pasują do Twoich umiejętności
  3. Zaaplikuj na oferty pracy.

Zobacz także, jak zdobyć pierwszą pracę projektanta i jak zdobyć pracę projektanta jako student lub nowicjusz. I więcej sposobów na zarabianie pieniędzy online tutaj.

Autor

Radosław Nowak

Redakcja oferion.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@oferion.pl

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z projektem firmowych gadżetów. Pokazujemy, jak ważne są firmowe wizytówki, oraz co powinno się na nich znajdować. Zaskocz swoich klientów oryginalnymi gadżetami reklamowymi.

Zadbaj o swój biznes: Ergonomiczna klawiatura, a komfort pracy biurowej