Dwie technologie Xerox wyróżnione nagrodami "Oscar dla dostawców".

Jakie technologie są na najlepszej drodze do rozwoju branży poligraficznej? Właśnie to stara się ustalić Printing Industries of America (PIA) poprzez swój prestiżowy program InterTech Awards. Nagrody te są dla naszej branży tym, czym Oskary są dla filmu. Cel? Wyłonienie technologii, które są prawdziwie innowacyjne i powinny przyczynić się do poprawy wyników branży komunikacji graficznej. W tym celu powołano panel składający się z około tuzina ekspertów - głównie menedżerów i kierowników średnich i dużych firm poligraficznych - którzy czytają setki stron opisów technologii i referencji przedstawionych przez uczestników, a następnie spotykają się, aby przedyskutować zalety technologii. "Szukamy technologii, która może mieć znaczący wpływ i wyróżnia się na tle podobnych technologii, jeśli takowe istnieją" - powiedział Jim Workman, wiceprezes Center for Technology and Research, Printing Industries of America, który zarządza programem InterTech Awards. "Sędziowie zadają sobie pytanie: 'Czy to naprawdę poprawia stan branży? Czy obniża koszty lub otwiera nowe możliwości dla firmy poligraficznej?". W przypadku dwóch technologii Xerox, odpowiedzi brzmiały: "Tak". Po tym jak przez ponad rok pomagały wyróżnić firmy poligraficzne i zebrały niezliczone pozytywne recenzje, suche tusze metaliczne Xerox Color 800i/1000i Press i rozdzielczość Ultra HD Xerox Versant 2100 Press zostały uhonorowane najwyższym uznaniem, jakie może zaoferować branża.

Nowy wzorzec jakości cyfrowego obrazu kolorowego

"Obecnie firmy poligraficzne często ostrzegają klientów druku cyfrowego, gdy zadania zawierają elementy, które mogą być podatne na postrzępienia i schodkowanie" - powiedział Workman. "Dzięki rozdzielczości HD te obawy maleją". Sędziowie byli jeszcze bardziej stanowczy: "Wraz ze wzrostem rozdzielczości Versant 2100, nie ma już powodu, aby unikać elementów, które wcześniej stanowiły problem dla druku cyfrowego - gradientów, cienkich czcionek i grafiki wektorowej." Jednym z powodów, dla których Versant 2100 zapewnia doskonałą jakość obrazu jest to, że przechwytuje więcej informacji o obrazie niż inne prasy. Rozdzielczość Ultra HD 1200 x 1200 punktów na cal (dpi) jest utrzymywana w całym łańcuchu obrazowania (od serwera druku do wyjścia laserowego), zapewniając czterokrotnie wyższą rozdzielczość niż inne prasy. Istotna jest również wzorcowa głębia kolorów wynosząca 10 bitów, umożliwiająca druk każdego z czterech kolorów podstawowych (CMYK) w jednym z 1024 odcieni, w porównaniu z 256 odcieniami w przypadku standardowego koloru 8-bitowego. Direct Technologies, Inc. z Suwanee, Ga., posiada wiele maszyn Versant 2100. "Kolor, wyrazistość, jakość, czas pracy, dostępność, łatwość obsługi - to wszystko znakomite cechy tej maszyny" - powiedział Eric Anderson, menedżer ds. druku laserowego w tej firmie.

Nadawanie blasku

Suche tusze metaliczne Xerox Color 800i/1000i Press umożliwiają pierwszy druk cyfrowy, który dorównuje metaliczną jakością tradycyjnemu tłoczeniu folią. Jako alternatywa dla stemplowania folią, atramenty te umożliwiają uzyskanie wartości dodanej w postaci druku metalicznego zmiennego i na żądanie, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów poprzez wyeliminowanie niestandardowych matryc, wyeliminowanie odpadów i zwiększenie wydajności dzięki przepływowi pracy w linii produkcyjnej. Rezultat: nowe możliwości dla dostawców usług druku w zakresie generowania nowych przychodów z wysokowartościowych aplikacji, które rozszerzają i różnicują ofertę drukarni. Inżynierowie Fuji Xerox opracowali toner, stosując podejście wykorzystane przy tworzeniu tonera EA Color 800i/1000i Press - kontrolowane łączenie nanoskalowych kropel polimeru w celu zbudowania równomiernie ukształtowanych cząstek tonera. Jako cząstek pigmentu odbijającego światło użyto płaskich płatków metalicznych, a cząstki tonera w kształcie elipsy zostały opracowane tak, aby w pełni pomieścić płatki i skierować je w tym samym kierunku w celu optymalizacji odbicia światła. W rezultacie uzyskano wskaźnik flop (miara odbicia światła), który należy do najwyższych w branży. Jeden z sędziów powiedział: "Myślę, że to zmienia postać rzeczy; chciałbym mieć taką możliwość na maszynach, które obecnie obsługuję". Inni byli pod wrażeniem tego, że toner, który jest aplikowany z opcjonalnej piątej stacji obudowy, jest dodatkiem, który zwiększa wartość inwestycji w prasę.

Uhonoruj nagrodzonych na targach Graph Expo!

Nagrody - w sumie sześć, w tym dwie dla firmy Xerox - zostaną wręczone podczas 2016 Printing Industries of America Premier Print Awards i InterTech Technology Awards Gala, 25 września w Orlando, Fla. podczas targów Graph Expo. Dodatkowo, urządzenie Xerox Versant 2100 będzie prezentowane na stoisku Xerox na targach - wraz z pięcioma zwycięzcami Must See Ems Award - a broszura przedstawiająca wszystkie tegoroczne zgłoszenia będzie dostępna w Internecie pod adresem: www.printing.org/InterTech. Według badań PIA, ponad 80 procent laureatów nagród InterTech odnosi ciągły sukces komercyjny, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że technologia Ultra HD Resolution i suchy atrament metaliczny mają jeszcze wiele do zaoferowania wiodącym dostawcom usług druku. Co Ty robisz, aby wykorzystać najnowsze innowacje technologiczne do usprawnienia swojej działalności?

Autor

Patryk Wieczorek

Redakcja oferion.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@oferion.pl

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z projektem firmowych gadżetów. Pokazujemy, jak ważne są firmowe wizytówki, oraz co powinno się na nich znajdować. Zaskocz swoich klientów oryginalnymi gadżetami reklamowymi.

Zadbaj o swój biznes: Ergonomiczna klawiatura, a komfort pracy biurowej