Przekształć swoje zamawianie dokumentów dzięki portalowi marketingowemu z wbudowanymi funkcjami VDP

(Post gościnny autorstwa Ayelet Szabo-Melamed, dyrektor marketingu w XMPie. Został on pierwotnie opublikowany na stronie XMPie.com 17 kwietnia 2018 r.). Obecnie wiele przedsiębiorstw korzysta z druku zmiennych danych (VDP), aby dostarczyć swoim klientom spersonalizowaną komunikację korporacyjną w sprytny, odpowiedni sposób. VDP jest często używany do produkcji masowej personalizacji, takiej jak przetwarzanie wielu rekordów w celu skierowania do różnych osób w bezpośredniej korespondencji pocztowej i drukowanie jednej dużej partii jako ostatecznego wyjścia. Co jednak, jeśli potrzebujesz, jak to często czynią przedsiębiorstwa, bardziej złożonych, opartych na danych i dostosowanych do potrzeb dokumentów w mniejszych nakładach i na żądanie? Dzięki technologii XMPie możesz to zrobić na dwa sposoby. XMPie może być używane zarówno do dużych projektów wsadowych, jak i małych zadań na żądanie. Nasze oprogramowanie VDP łączy projektowanie z regułami i treścią opartą na danych - takimi jak zmienne obrazy, tekst, style znaków i kolory - umożliwiając tworzenie bardzo elastycznych, kreatywnych dokumentów. Nasze oprogramowanie Web-to-print z wbudowanymi funkcjami VDP umożliwia tworzenie zindywidualizowanych dokumentów na żądanie, dzięki czemu można wyprodukować taką ilość, jaka jest potrzebna, zgodnie ze specyfikacją, w dowolnym momencie. Poniżej przedstawimy przykład, który zaprezentowaliśmy podczas niedawnego webinarium, pokazujący, jak Grupa Unum wykorzystała nasze oprogramowanie do przekształcenia przepływu pracy związanego z zamawianiem dokumentów dla swoich agentów sprzedaży.

Marketing na żądanie z Unum

Grupa Unum jest dużym przedsiębiorstwem z branży ubezpieczeniowej, oferującym świadczenia ochrony finansowej w miejscu pracy w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Portfel świadczeń pracowniczych Unum pomaga chronić miliony pracujących osób i ich rodziny w przypadku choroby lub obrażeń. Portfolio produktów firmy obejmuje ponad 11 000 dokumentów marketingowych produktów ubezpieczeniowych. Materiały te obejmują szereg statycznych, ogólnych materiałów, które są tworzone, drukowane, przechowywane i dystrybuowane. Firma potrzebowała znaleźć sposób na przekształcenie procesu produkcji materiałów marketingowych produktów ubezpieczeniowych, w tym uproszczenie procesu dla agentów i zasobów wewnętrznych, sprawienie, by produkty ubezpieczeniowe były bardziej przyjazne dla konsumentów oraz przejście z druku na technologię cyfrową. Unum zwróciło się o pomoc do XMPie. Oprogramowanie XMPie do Web-to-Print, PersonalEffect StoreFlow, ma wbudowane funkcje VDP, więc Unum było w stanie szybko zbudować i wdrożyć portal marketingowy dla swoich agentów, aby uzyskać dostęp i tworzyć na bieżąco spersonalizowane komunikaty korporacyjne.

Pożegnaj się ze statycznymi, generycznymi materiałami

Dzięki oprogramowaniu XMPie przedstawiciele handlowi mogą teraz tworzyć w locie spersonalizowane dokumenty PDF z komunikacją korporacyjną, podając wszystkie parametry, które pozwolą im stworzyć dokument, automatycznie i zgodnie z marką, dokładnie w tym momencie, w którym jest on potrzebny. Każdy agent ma dostęp do jednego dostosowywanego dokumentu dla każdego produktu ubezpieczeniowego zamiast setek statycznych dokumentów, co poprawia doświadczenia zarówno agentów, jak i konsumentów. Obejrzyj powtórkę webinaru, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak Unum:

    uprościło proces dla swoich niezależnych agentów sprzedaży Dodano możliwość personalizacji i dostosowywania dokumentów Ułatwienie zrozumienia produktów ubezpieczeniowych przez konsumentów Zmniejszenie uzależnienia od druku i przejście z druku na technologię cyfrową Uniknięcie problemu materiałów, które zbyt szybko się dezaktualizują lub mylą
Znajdź kilka pomysłów na przekształcenie obiegu dokumentów marketingowych dla produktów ubezpieczeniowych. Uprość realizację zadań dla agentów i pracowników oraz spraw, by produkty ubezpieczeniowe były bardziej przyjazne dla konsumentów.

Skontaktuj się z nami, jeśli chciałbyś obejrzeć wersję demonstracyjną oprogramowania lub masz jakieś pytania.

Autor

Patryk Wieczorek

Redakcja oferion.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@oferion.pl

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z projektem firmowych gadżetów. Pokazujemy, jak ważne są firmowe wizytówki, oraz co powinno się na nich znajdować. Zaskocz swoich klientów oryginalnymi gadżetami reklamowymi.

Zadbaj o swój biznes: Ergonomiczna klawiatura, a komfort pracy biurowej