10 artykułów biurowych, których potrzebuje każde domowe biuro


Tworzenie idealnego środowiska domowego biura to z pewnością przyjemna część pracy w domu. Uwielbiam mieć swoją własną, małą przestrzeń, gdzie mogę iść i pracować. Jest to kompletna praca w toku i ciągle znajduję nowe inspiracje i rzeczy do dodania. Zawsze trzeba zacząć od podstawowych rzeczy i pracować od tego momentu. 

Oto 10 artykułów biurowych, w które musisz zainwestować:

1. Papier i koperty 

Zdrowe zapasy wysokiej jakości papieru do drukowania są niezbędne do wykonania czterech wydruków w ostatniej chwili, niezależnie od tego, czy jest to faktura dla nowego klienta, czy projekt naukowy dla dzieci. Przydadzą się również koperty w różnych kolorach i rozmiarach. 

2. Tacki na dokumenty 

Nawet w tym dniu i w tym wieku pracy bez papieru nadal będziesz miał dziwny papierowy rachunek, który przychodzi lub dokument do udowodnienia. Posiadanie jednej lub więcej tacek może pomóc w sortowaniu przychodzących z wychodzących i zapewnić, że nie pomylą się. 

3. Pliki i portfele 

Rodzaj, który wybierzesz, będzie się różnić w zależności od potrzeb. Pudełka i portfele są świetne do wrzucania do jednego worka wszelkiego rodzaju bitów i kawałków, ale nie mają prawdziwej struktury, więc zachowaj je dla kursów i końców lub konkretnych klientów i projektów. Dźwigniowe pilniki łukowe z przekładkami i kieszeniami polietylenowymi są niezbędne, jeśli chcesz zorganizować szereg zadań lub etapów pracy. Natomiast pliki concertina to kompaktowa wersja szafki na dokumenty, w której można przechowywać takie rzeczy jak faktury i paragony. 

4. Notebooki 

Charakter Twojej pracy będzie decydował o tym, ile i jakiego rodzaju zeszytów potrzebujesz. Potrzebujesz co najmniej jednego zeszytu ćwiczeń, który będzie pełnił funkcję dziennika biurowego i pomoże Ci utrzymać się na szczycie listy rzeczy do zrobienia, planów posiłków, pomysłów i notatek ze spotkań. Chcesz też zainwestować w małą podkładkę na biurko, do której możesz dodawać zadania w ciągu dnia, gdy się pojawią. 

5. Długopisy i zakreślacze 

Być może nie jest to przełomowe, ale długopisy są niezbędne do wszystkiego, począwszy od spisania szybkiego pomysłu do stworzenia listy rzeczy do zrobienia. Wybieraj zgrabne długopisy, takie jak kulki żelowe, których nie będziesz musiał długo drapać w poduszce, aby dostać się do pracy. Pióro wieczne jest idealne, gdy trzeba podpisać nieparzysty list, natomiast marker jest ważny dla tych, którzy regularnie wysyłają paczki. I nie zapomnij o kolorowych długopisach i zakreślaczach w żelu, które pomogą Ci w organizacji pracy. Możesz przypisać konkretny kolor dla terminów, klientów, imprez rodzinnych lub pilnych zadań. 

6. Kleiste nuty 

Niezbędne, gdy trzeba spisać wszystko, od notatek po pilne przypomnienia. Uzyskać szereg różnych kolorów, kształtów i rozmiarów, ponieważ wszystkie mają różne zastosowania. Małe, prostokątne karteczki samoprzylepne świetnie nadają się do oznaczania stron w dokumentach, książkach lub plikach, na przykład. 

7. Łączniki 

Jeśli musisz mieć na koncie kilka różnych projektów, to szereg łączników, od zszywaczy po spinacze do papieru i spinacze do buldogów, jest niezbędny do przechowywania dokumentów oddzielnie i uporządkowanych. 

8. Taśma klejąca i klej 

Dla tych, którzy regularnie wysyłają pocztę, zaopatrz się w klej i taśmę Sellotape do zabezpieczenia wszelkich plomb, które nalegają na wyskakiwanie lub paczek, które wymagają odrobiny dodatkowego zabezpieczenia. 

9. Biurko czyste 

Wszystkie te małe kawałki papeterii mają tendencję do gubienia się na naszych biurkach - albo po prostu doprowadzają nas do szaleństwa! Schludny mały organizer biurka oznacza, że zostaną w jednym miejscu, a te bardziej użyteczne pozwalają również na przechowywanie listów i notatek, aby nie zgubiły się pod stosami. 

10. Kalendarz na biurko 

Czasami chcemy poznać wszystkie nasze nadchodzące spotkania bez konieczności otwierania kolejnego okna na naszym komputerze. Kalendarz na biurku pozwala zobaczyć wszystko, co ważne, na pierwszy rzut oka. Twoje kolorowe pióra okażą się tu nieocenione! 

Autor

Michał Szumlański

Redakcja oferion.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@oferion.pl

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z projektem firmowych gadżetów. Pokazujemy, jak ważne są firmowe wizytówki, oraz co powinno się na nich znajdować. Zaskocz swoich klientów oryginalnymi gadżetami reklamowymi.

Zadbaj o swój biznes: Ergonomiczna klawiatura, a komfort pracy biurowej