Różne rodzaje usług drukarskich

Niezależnie od tego, czy szukasz firmy świadczącej usługi poligraficzne do drukowania wysokiej jakości broszur, katalogów, czasopism, menu restauracji, czy innych małych i dużych projektów, masz do wyboru szeroką gamę profesjonalnych usług drukarskich! Dzięki najnowocześniejszemu wyposażeniu Solo Printing zapewniamy, że nasze usługi drukarskie na Florydzie spełnią i przewyższą wszystkie Twoje oczekiwania! Zapoznajmy się teraz z różnymi rodzajami usług drukarskich.

Druk cyfrowy
Co to jest druk cyfrowy?
Druk cyfrowy wykorzystuje pliki cyfrowe o wysokiej rozdzielczości do tworzenia obrazu na papierze. W przeciwieństwie do tradycyjnego druku offsetowego, który opiera się na olbrzymich arkuszach blachy, na których znajduje się obraz.

Prawdopodobnie masz w swoim domu osobistą drukarkę atramentową, której używasz do małych domowych zadań drukowania cyfrowego. Rodzaj usługi druku cyfrowego, którą oferujemy, wykorzystuje tę samą koncepcję, z wyjątkiem tego, że jesteśmy w stanie wyprodukować znacznie większe ilości przy znacznie wyższej jakości przez doświadczonych profesjonalistów w dziedzinie druku (drukujemy od lat 80.).

Niedawno zmodernizowaliśmy do potężnej cyfrowej prasy Xerox 1000i. 1000i jest znana z wysokiej jakości wydruków, które rywalizują z kolorami tradycyjnego druku offsetowego.

Korzyści płynące z druku cyfrowego
Łatwiej jest zamawiać mniejsze ilości.
Ustawienie dla druku offsetowego jest obszerne i obejmuje płyty, które pomagają w przenoszeniu farby na stronę za pomocą koca. Ludzie czasami wybierają druk offsetowy dla bardzo dużych nakładów komercyjnych, wymagających kilku lub żadnych zmian. Żądanie małego zamówienia od firmy, która zajmuje się tylko drukiem offsetowym, może spowodować zawyżone koszty ze względu na czas i specyfikę procesu druku offsetowego.

Druk offsetowy arkuszowy lub zwojowy może zapewniać najwyższy poziom jakości, ale może nie być opłacalny, chyba że zamawia się dużą liczbę wydruków. Zazwyczaj druk cyfrowy kosztuje mniej w przypadku mniejszych zadań drukowania.

Dopuszcza się więcej wariantów
Druk cyfrowy jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli posiadasz zmienne dane, np. w sytuacji, gdy konieczne jest wydrukowanie czegoś innego na każdej stronie. Nie jest to możliwe w przypadku druku offsetowego, dlatego też druk cyfrowy zapewnia większą elastyczność. Druk cyfrowy może być najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcesz wydrukować małe partie różnego rodzaju ulotek lub innych materiałów drukowanych przed ustaleniem, które z nich wyglądają najlepiej.

Szybszy czas zwrotu
Jak można sobie wyobrazić na podstawie urządzeń używanych do druku offsetowego, druk cyfrowy oferuje szybszy czas realizacji. Chociaż ramy czasowe dla Twoich wyników będą się różnić w zależności od nakładu pracy firmy poligraficznej, od tego, czy materiały eksploatacyjne są dostępne natychmiast, oraz od innych czynników, z reguły okazuje się, że czas realizacji projektu druku cyfrowego jest krótszy niż alternatywny.

Druk arkuszowy

Podczas gdy większość ludzi interesuje się tylko wynikiem, ważne jest, aby wiedzieć, jak każdy projekt jest drukowany, aby zapewnić wyjątkowy produkt końcowy. Proces drukowania jest niezbędny do uzyskania efektu końcowego, wpływając na wynik i sprawiając, że kluczowe jest wykorzystanie usługi drukarskiej z profesjonalizmem i doświadczeniem, aby za każdym razem dostarczać najwyższą jakość.

Ponieważ druk arkuszowy jest ważnym elementem tego procesu, odkryjmy, czym dokładnie jest i kiedy powinien być wykorzystywany w celu zaspokojenia Państwa potrzeb w zakresie druku.

Co to jest druk arkuszowy?
Jeśli nie wiesz, co to jest druk arkuszowy, nie jesteś sam. Przy planowaniu kolejnego projektu ważne jest, aby być świadomym dostępnych technik druku. Prawda jest taka, że jeśli wydrukowano już wiele projektów, to najprawdopodobniej kilka z nich powstało w technice znanej jako Sheet-Fed Printing.

Druk arkuszowy jest wysokiej jakości litografią, która wykorzystuje ręcznie podawane arkusze papieru lub rolki z ciągłym podawaniem, które mogą być cięte w zależności od potrzeb. Nazwa mówi sama za siebie, papier jest podawany do drukarki. Druk arkuszowy różni się od druku zwojowego, w którym wykorzystuje się zwoje papieru do ciągłego podawania do drukarki zwojowej i cięcia po całkowitym zakończeniu drukowania.

Kiedy należy stosować drukowanie arkuszowe?
Druk arkuszowy jest idealny dla małych i średnich projektów graficznych. Większość profesjonalnych drukarni nie oferuje nawet druku zwojowego na projektach o takich rozmiarach. Typowe projekty z podajnikiem arkuszowym obejmują:

  • Nagłówek listu
  • Materiały piśmiennicze
  • Wizytówki
  • Ulotki
  • Broszury

Niestandardowe formy prowadzenia działalności gospodarczej, i więcej
Maszyny arkuszowe nie są tak szybkie jak maszyny zwojowe, ale nie wymagają tak dużej siły roboczej, są łatwe w konfiguracji w porównaniu z drukarkami zwojowymi i nie zatrzymają Twojego projektu na swojej drodze, jeśli pojawi się problem.

Podczas gdy maszyny do druku zwojowego oferują zwiększoną funkcjonalność, są cięższe, tańsze, głośniejsze i mają zwiększone zapotrzebowanie na moc. Jeśli na którymś z etapów procesu drukowania coś pójdzie nie tak, cały projekt zostanie całkowicie wstrzymany. W przypadku drukarki arkuszowej, jeśli nóż lub folder przestaną działać, Twoje zadanie drukowania będzie kontynuowane bez przerywania pracy. Wynik końcowy - drukarki arkuszowe są najlepsze, gdy Twój projekt musi być wysokiej jakości i ukończony w odpowiednim czasie.

 

Autor

Radosław Nowak

Redakcja oferion.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@oferion.pl

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z projektem firmowych gadżetów. Pokazujemy, jak ważne są firmowe wizytówki, oraz co powinno się na nich znajdować. Zaskocz swoich klientów oryginalnymi gadżetami reklamowymi.

Zadbaj o swój biznes: Ergonomiczna klawiatura, a komfort pracy biurowej